آیا گوشی من آپدیت اندروید 7.0 نوقا را دریافت می کند؟

زمان صحبت و معرفی ورژن جدید اندروید فرا رسیده است. اندروید نوقا (Android Nougat)! همه منتظر دریافت این آپدیت برای اسمارت فون های خود هستند و بحث های جالب درباره ی آن بالا گرفته است. ما نیز تصمیم گرفتیم از هم اکنون آموزش ها و ترفندهای مرتبط با این نسخه از سیستم عامل اندروید را برای شما عزیزان آماده کنیم. بدون شک اولین پرسشی که ذهن همه ی کاربران را درگیر خود می کند این است که آیا گوشی تان آپدیت اندروید 7.0 را دریافت خواهد کرد یا الکی دل خود را صابون زده اید؟ خوشبختانه ما اینجا هستیم و براساس مشاهدات و بررسی های مختلف درباره ی اسمارت فون های کمپانی های مختلف همچون ال جی، سامسونگ، نکسوس، اچ تی سی، موتورلا و… به شما پیش بینی خود را در اینباره ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

اسمارت فون های نکسوس (Nexus)

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-1

ما با آسان ترین مورد، بحث را آغاز خواهیم کرد. دستگاه های نکسوس در واقع توسط خود کمپانی گوگل ساخته نشده اند اما براساس یک همکاری با کمپانی های مختلف طراحی شده و کنترل نرم افزاری آنها بصورت کامل توسط گوگل انجام می شود. بنابراین همانطور که انتظار می رود اندروید نوقا اول از همه برای این دستگاه ها عرضه خواهد شد و حدس زدن مدل های پشتیبانی کننده، چندان دشوار نخواهد بود.

 • گوشی Nexus 6 آپدیت اندروید 7.0 را دریافت خواهد کرد
 • گوشی Nexus 5X آپدیت اندروید 7.0 را دریافت خواهد کرد
 • گوشی Nexus 6P آپدیت اندروید 7.0 را دریافت خواهد کرد
 • مدل های Android One آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد
 • همچنین دستگاه های Nexus 9 و Nexus Player نیز این نسخه را دریافت خواهند کرد

این بدین معنی است که اسمارت فون های Nexus 5 و Nexus 7 2013 قادر به بروزرسانی اندروید به نسخه 7.0 نیستند. بدون شک بسیاری از این بابت خوشحال نخواهند بود اما گوگل بصورت واضح بیان کرده که به مدت دو سال جهت رفع تمامی ایرادات و مسائل امنیتی اقدامی نخواهد کرد. اما خوشبختانه کاستوم رام های اندروید نوقا می توانند به راحتی تمامی قابلیت های نسخه اصلی و حتی بهتر را برای دارندگان این دو دستگاه فراهم کنند. پس زیاد هم نگران نباشید.

 

اسمارت فون های سامسونگ (Samsung)

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-2

همانطور که می دانید سامسونگ مدل ها و ترکیب های متنوع بسیار زیادی را تولید و عرضه می کند. هیچکس از بسیاری از این مدل ها انتظاری ندارد که قادر به آپدیت رسمی به اندروید جدید باشند. اینگونه دستگاه ها به جهت ارزان تر بودن با ترکیب و کاهش سخت افزارها همچون کوچک کردن صفحه نمایش طراحی می شوند. بدون شک دشوار خواهد بود که درباره ی همه ی این مدل ها صحبت کنیم و واقعاً هم پیش بینی درباره آنها ناممکن است. اما اگر برخی مدل ها بتوانند در آینده، نسخه رسمی اندروید نوقا را دریافت کنند ما نیز بسیار خوشحال خواهیم شد. خلاصه اینکه همانطور که مشخص است قضیه درباره ی پرچمداران سامسونگ فرق دارد و بصورت قطعی می توان گفت که دستگاه های زیر قادر به دریافت اندروید 7.0 خواهند بود.

 • اسمارت فون Galaxy Note 7 به اندروید نوقا آپدیت می شود
 • اسمارت فون های Galaxy S7  و Galaxy S7 edge به اندروید نوقا آپدیت می شوند
 • اسمارت فون Galaxy Note 5 به اندروید نوقا آپدیت می شود
 • اسمارت فون های Galaxy S6  و Galaxy S6 edge و همچنین Galaxy S6 edge+ به اندروید نوقا آپدیت می شوند

درباره ی سایر مدل ها واقعاً هنوز علامت سوال بزرگی وجود دارد. البته ما اعتقاد داریم که برخی از دستگاه های دیگر سامسونگ نیز با توجه به استاک بهره گرفته شده، میزان فروش، قیمت و پشتیبانی توسط سخت افزار خود، ممکن است قادر به دریافت اندروید 7.0 باشند اما نمی توان بصورت قطعی از مدل آنها سخن گفت. بحث باگ ها و مشکلات رایج گوشی های این کمپانی جداست اما تصمیمات اقتصادی نیز بر روی امکان دریافت این بروزرسانی تاثیر خواهند گذاشت.

پرسش دیگری که وجود دارد این است که دستگاه های معرفی شده در چه هنگام قادر به دریافت این آپدیت خواهند بود؟ با توجه به سابقه ی این کمپانی به نظر می رسد سری های Note 7 و Galaxy S7 در فوریه سال 2017 نسخه هفتم اندروید را دریافت خواهند کرد. واضح است که سایر اسمارت فون های معرفی شده نیز اندکی پس از آن قادر به آپدیت به اندروید نوقا خواهند بود. سامسونگ معمولاً با توجه به برنامه زمانی دقیقی عمل می کند و به احتمال زیاد تاریخ ذکر شده درست از آب در می آید. اما ما نیز خوشحال می شویم که این بار Samsung ریسک پذیر شده و زودتر از موعد دست به انتشار آپدیت جدید اندروید بزند.

 

اسمارت فون های ال جی (LG)

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-3

همچون سال گذشته کمپانی ال جی سعی می کند تا نام خود را با عبارت اولین بر سر زبان ها بیاورد. ما هم اکنون می دانیم که LG V20 همراه با اندروید نوقا و در تاریخ 6 سپتامبر عرضه خواهد شد. اما نمی توان نام آپدیت را بر روی آن قرار داد و در نتیجه بحثش جداست. اما خبر خوش اینکه ال جی هم همچون تمامی کمپانی های دیگر به کد اندروید 7.0 دسترسی خواهد داشت و می تواند آن را برای اسمارت فون های موردنظر خود منتشر کند.

 • گوشی LG G5 به اندروید نوقا آپدیت خواهد شد
 • گوشی LG G4 به … هیچی، فقط یک شوخی بود!

نه حقیقتاً! اسمارت فون های LG G4 و LG V10 باید آپدیت بشوند و عملکرد بهتری را با اندروید 7.0 عرضه کنند اما هرکدام از آنها دارای ویژگی خاصی هستند که در مقابل این کار ایستادگی می کند. ال جی G4 جزو آن دسته از گوشی هایی خواهد بود که آرزوی بازگشت به گذشته را خواهد داشت. این دستگاه از صفحه ی بسیار زیبا و قدرتمندی برخوردار است و علاوه بر این، برخی از اجزاء نرم افزاری و همچنین سخت افزاری آن آماده ی دریافت این آپدیت نیستند.

مشکل اسمارت فون V10 ال جی نیز در محدودیت های مختص به خود است. از آنجایی که این گوشی با محدودیت ها و همچنین آنلاک جهانی رو به رو هست، منطقی به نظر می رسد که کمپانی ال جی، هزینه ای بابت آپدیت اندروید این مدل صرف نکند. اما خوشبختانه پرچمدار جدید این شرکت یعنی LG V20 یک سر و گردن از سایر موبایل های اندرویدی بالاتر بوده و بصورت رسمی با اندروید 7.0 به بازار خواهد آمد.

همچون سامسونگ، ال جی نیز دارای مدل های مختلف زیادی است و نمی توان درباره ی انتشار یا عدم انتشار بروزرسانی جدید اندروید آنها صحبت کرد. در نتیجه تنها امیدوار باشید!

 

اسمارت فون های موتورلا (Motorola) و لنوو (Lenovo)

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-4

در حالیکه می توانیم درباره ی وضعیت آپدیت موتورلا صحبت کنیم اما نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان همچون گذشته به قول این کمپانی اطمینان کرد و تضمین 100 درصد برای دریافت این بروزرسانی وجود نخواهد داشت. بسیاری از مسائل ممکن است بر روی این تصمیم شرکت تاثیر بگذارند اما وقتیکه نتیجه نامطلوب باشد هیچ چیز اهمیتی ندارد. البته این اولین بار نیست که یک کمپانی نتواند به قول خود عمل کند اما از آنجایی که این کار اخیراً صورت گرفته و هنوز مزه ی تلخش را زیر زبان خود حس می کنیم نمی توان به همین راحتی آن را فراموش کرد.

 • اسمارت فون Moto Z (تمام مدل ها) اندروید نوقا را دریافت خواهد کرد
 • اسمارت فون Moto G4 اندروید نوقا را دریافت خواهد کرد
 • اسمارت فون های Moto X Play و Moto X Style نیز اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد

خبر خوش اینکه کمپانی لنوو با خریداری سهام موتورولا، باعث پیشرفت بهتر محصولات آن شده است. در نتیجه حتماً این کمپانی نیز به کد نسخه 7.0 سیستم عامل اندروید دسترسی خواهد داشت و بزودی شاهد انتشار آپدیت آن برای اسمارت فون های لنوو هم خواهیم بود. پیش بینی می شود که چرخه ی بروزرسانی ها پیش از کریسمس آغاز گردد.

 

اسمارت فون های اچ تی سی (HTC)

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-5

کمپانی اچ تی سی در حال حاضر اعلام کرده است که گوشی های هوشمند HTC 10 ، HTC One A9 و HTC One M9 از بروزرسانی اندروید نوقا بهره خواهند برد. این بسیار خوب است و هر سه این دستگاه ها برای یک سال دیگر نیز از نظر نرم افزاری، به روز و قدرتمند باقی خواهند ماند.

فعلاً نمی توانیم بصورت قطعی بگوییم که اچ تی سی، دو اسمارت فون زیبای نکسوس را برای سال 2016 عرضه خواهد کرد. اما اگر اینطور باشد بدین معنی است که اچ تی سی فرصت مناسبی را برای برای بررسی کدهای این نسخه از اندروید و اعمال تغییرات موردنظر خواهد داشت.

آنطور که به نظر می رسد HTC A9 اولین دستگاهی از این کمپانی خواهد بود که اندروید جدید را دریافت خواهد کرد. این اسمارت فون از نظر نرم افزاری بیشتر به عنوان یک نکسوس به حساب می آید (مطمئنم که این امر تصادفی نبوده است) و در نتیجه به احتمال زیاد در اول لیست دریافت آپدیت اندروید نوقا قرار خواهد گرفت. گوشی های رده بالای دیگر اچ تی سی و همچنین مدل های Desire نیز از این نسخه ی اندروید بی بهره نخواهند ماند اما نمی توان پیش بینی دقیقی درباره ی آنها انجام داد.

 

اسمارت فون های هواوی (Huawei)

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-6

هواوی به تازگی با نسخه ی بتا برای اسمارت فون Huawei P9 ، تلاش خود برای دریافت آپدیت اندروید را لو داده است. بنابراین می دانیم که این کمپانی هم در تلاش است و بزودی شاهد نسخه های روان و زیبایی از اندروید نوقا برای دستگاه های هواوی خواهیم بود.

 • هرچقد که مخالف داشته باشم اما می گویم که گوشی های هوشمند Huawei Mate 8 و Huawei P8 نیز بروزرسانی جدید اندروید را دریافت خواهند کرد
 • اسمارت فون Honor 5X نیز اندروید نوقا را دریافت خواهد کرد.

هواوی توانسته تاکنون افتخارات زیادی را کسب کند و به هیچ وجه از تلاش برای کسب رتبه ی اول در میان سازندگان موبایل دست بر نمی دارد. انتظار می رود که این کمپانی به آرزوی خود نزدیک شده و از نظر میزان فروش، حداقل رتبه ی دوم را در سال 2017 کسب نماید. تا همینجا هم هواوی توانسته رقیب بسیار جدی برای سامسونگ شناخته شده و باعث تاثیرات رقابتی فراوانی شود. خوشبختانه این شرکت همواره سعی داشته است با انتشار سریع و به موقع آپدیت های سیستم عامل اندروید برای اسمارت فون های خود، کاربرانش را راضی نگه داشته و جای هیچ حرفی را باقی نگذارد.

 

اشاره به سایر اسمارت فون ها

 

Will-my-phone-get-updated-to-Android-7.0-Nougat-7

از آنجایی که بیش از 13000 نوع موبایل اندرویدی گوناگون وجود دارد چه ما و چه هیچ کس دیگری نمی تواند درباره ی آپدیت همه ی آنها صحبت کند. اما باز هم نکاتی وجود دارد که آنها را در این قسمت شرح خواهیم داد :

 • اسمارت فون OnePlus 3 نیز اندروید نوقا را دریافت می کند اما ممکن است زمان انتشار آن اندکی بیشتر از سایر مدل ها باشد
 • تلویزیون اندرویدی NVIDIA Shield TV نیز در همان اوایل، نسخه هفتم سیستم عامل اندروید را دریافت خواهد کرد
 • اسمارت فون Axon 7 هم کمی دیرتر از سایر دستگاه های اندرویدی، Nougat را دریافت خواهد کرد زیراکه کمپانی ZTE فعلاً درگیر مشکلاتی در دپارتمان بروزرسانی خود است
 • (جدید!) کمپانی سونی هم بصورت رسمی اعلام کرده که دستگاه های Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra و Xperia X قادر به بهره گیری از اندروید نوقا خواهند بود
 • شرکت Xiaomi هم بر روی مدل های جدید خود که قرار است با اندروید 7.0 عرضه شوند تمرکز کرده است و فعلاً باید شش تا هشت ماه صبر کرد
 • پوکمون گو نیز قرار است جهت بهره گیری از قابلیت ذخیره ی باتری و دیتای اندروید نوقا، آپدیت شود.

 

امیدوارم که از این راهنما، نهایت استفاده را برده باشید. لطفاً نظرات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید …

چه امتیازی می دهید؟
5 / 4.60
[ 5 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 2 ، در انتظار بررسی : 966
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

امیرحسین کریمی ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

سلام برای گلکسی j5 2016 اندروید ۷ نوقا عرضه می شه یا نه اگر عرضه میشه لطفا تاریخ دقیقش را اعلام کنید

امیر محمد ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

به احتمال زیاد در آینده رام ۷.۰ براش عرضه بشه

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام