در ادامه آموزش کسب درآمد از تلگرام امروز تصمیم داریم نحوه افزایش ممبر کانال برای کسب درآمد از تلگرام را خدمت شما معرفی کنیم.


برای مشاهده دیگر بخش های این موضوع به پیکیج کسب درآمد از تلگرام ترفندها مراجعه نمایید.


خُب بعد از اینکه کانال شما از آب و گل درآمد و شروع به نوشتن محتواهای جذاب کردید وقت آن می رسد تا فعالیت خود را گسترش داده و به فکر مخاطبان بیشتر و بیشتر باشید. موفقیت شما در تلگرام به همین عددی که در بالای صفحه ی کانال نوشته می شود و حاکی از تعداد اعضای آن است بستگی دارد. هر چه کانال شما پر مخاطب تر شده و تعداد اعضای آن بیشتر شود راه موفقیت سریعتر پیموده شده و درآمد شما نیز بالاتر می رود.

تمام سختی کار در همان ابتدای راه اندازی کانال است زیراکه تعداد اعضا کم بوده و بیشتر شامل دوستان خودتان می شود. اما به هیچ وجه نباید مایوس شوید و از کار باز بمانید. وقتیکه تعداد اعضای کانال شما از یک حدی بالاتر رفت دیگر خیالتان راحت خواهد شد و همین اعضا موجب آشنایی کاربران بیشتر با کانال شما می شوند.

 

 

 

اما برای رسیدن به این حد مناسب از تعداد اعضا باید چه کار کرد؟ بدون شک راهش استفاده از برنامه ها و روش های گرفتن ممبر جعلی یا به اصطلاح فیک (Fake) نخواهد بود. با این کار علاوه بر اینکه ممکن است هزینه ی مالی زیادی را صرف کرده و همچنین خودتان سردرگم شوید بلکه اعضای اصلی کانال نیز به شما بی اعتماد خواهند شد زیراکه به عنوان مثال پست های کانالی که پنج هزار عضو دارد تنها صد بازدید خواهد خورد. در اینصورت کاربران شک خواهند کرد که حتماً نسبت به خریداری ممبر جعلی اقدام کرده اید. علاوه بر این تلگرام می تواند به راحتی اینگونه عضوها را تشخیص داده و حذف کند یا حتی تصمیم بر مسدود کردن کانال شما بگیرد. پس پیشنهاد می کنیم با خودتان صادق باشید و به اینگونه روش های جعلی که توسط عده ای سودجو طراحی و عرضه می شوند تن ندهید.

و اما متاسفانه یا خوشبختانه باید بگوییم که برای جذب اعضای واقعی باید عرق بریزید و حتی در صورت نیاز از لحاظ مالی نیز هزینه کنید. راه های مخلتفی برای جذب ممبر وجود دارد که در ادامه برایتان از ابتدایی ترین تا حرفه ای ترین روش را شرح خواهیم داد.

 

 

روش اول: دعوت از دوستان

همانطور که در مطالب قبلی این بخش هم گفتیم اول از هر چیز بهتر است نسبت به اضافه کردن مخاطبین تلگرامی خود به کانال یا دعوت از آنها بپردازید. حال چه بهتر که آنها هم به موضوع کانال شما علاقه مند باشند زیرا در اینصورت در همان ابتدای فعالیت کانال دارای اعضایی مشتاق و دائمی خواهید بود.

بدین منظور دو راه در پیش خواهید داشت. نخست اضافه کردن مستقیم دوستان که امکانش تنها برای مخاطبینی فراهم است که شماره شان را داشته باشید. برای استفاده از این راه می توانید به مطلب شماره 2 این بخش یعنی "اضافه کردن اعضای جدید" مراجعه کنید. و در روش بعدی می توانید آیدی کانال خود یا لینک عضویت آن را همراه با یک شرح مختصر برای دوستانتان ارسال کرده و از آنها بخواهید که عضو کانال تان شوند.

 

 

روش دوم: معرفی کانال در گروه های تلگرامی

یکی از بهترین روش ها که به جذب ممبر کمک می کند، معرفی کانال تان در گروه های تلگرامی مختلف می باشد. یک آگهی یا اطلاعیه ی دعوت جذاب ساخته و در انتها آیدی کانال یا لینک عضویت آن را قرار دهید. سپس می توانید به انتشار این اطلاعیه در گروه های مختلف بپردازید. علاوه بر این می توانید مطالب جذاب و داغ کانال خود را در گروه های مختلف فوروارد نمایید تا اعضای این گروه ها با کانال شما آشنا شده و عضو آن شوند. اگر حتی یک مطلب جذاب داشته باشید که فکر می کنید توجه بسیاری از افراد را جلب می کند کافیست تا با اشتراک گذاری آن در گروه های تلگرامی، شاهد جذب طیف وسیعی از اعضا باشید. اگر از هر ده نفر کاربر یک گروه حتی یک نفر هم از مطلب شما خوشش بیاید و آن را در سایر گروه ها به اشتراک بگذارد، کانال شما به صورت زنجیره ای پخش و معروف خواهد شد. اینجاست که به اهمیت قسمت قبل یعنی محتوا نویسی پی خواهید برد. مطلب جذاب و بروز را فراموش نکنید!

 

 

روش سوم: معرفی کانال در شبکه های اجتماعی

و اما یکی از راه های دیگر جهت معرفی کانال خود به دیگران استفاده از شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و اینستاگرام است. در توییتر، فیسبوک و… می توانید به پست کردن آدرس کانال خود بپردازید اما به دلایل مختلفی معرفی کانال در شبکه اجتماعی اینستاگرام تاثیر بسیار بیشتری خواهد داشت. اول از هر چیز لینک کانال خود را بر روی حساب پروفایل اینستاگرام تان قرار دهید تا دیگران بتوانند به راحتی و تنها با یک ضربه وارد کانال شما شوند. علاوه بر این می توانید به معرفی کانال خود از طریق استوری یا پست های اینستاگرامی بپردازید یا اینکه با قرار دادن برخی مطالب جذاب خود در اینستاگرام، کاربران این شبکه ی اجتماعی را به عضویت در کانال تلگرامی خود ترغیب کنید.

یکی از نکات بسیار مهم دیگر که می تواند باعث شناساندن بیشتر کانال شما شود، معرفی آن از طریق کامنت در پیج های مرتبط است. یعنی به عنوان مثال اگر موضوع کانال شما موسیقی است به سراغ صفحه (Page) های پرطرفدار موسیقی رفته و با انتشار یک اطلاعیه ی جذاب به صورت کامنت، کاربران را به مشاهده و عضویت در کانال خود دعوت نمایید. البته توجه داشته باشید که اینگونه کامنت ها را پشت هم و با تعداد زیادی قرار ندهید تا حساب تان توسط اینستاگرام مسدود نشود. بلکه هر از گاهی که پست های مرتبط مشاهده می کنید از طریق کامنت نسبت به معرفی کانال خود نیز اقدام نمایید.

 

 

روش چهارم: استفاده از وبسایت ها یا گروه های ویژه معرفی کانال

اخیراً وبسایت ها، وبلاگ ها، گروه ها و کانال های تلگرامی شکل گرفته اند که در آنها می توانید به صورت رایگان یا در برخی با هزینه ی نسبتاً کمی به معرفی کانال خود بپردازید. مزیت معرفی کانال خود در وبسایت ها در این است که نام کانال شما در جستجوگرها نیز ثبت شده و در دسترس همگان قرار می گیرد. استفاده از این روش آنقدرها دشوار نخواهد بود. کافیست با یک جستجوی ساده در اینترنت چنین وبسایت ها یا گروه هایی را پیدا کرده و نسبت به معرفی کانال خود اقدام کنید.

 

 

روش پنجم: تبادل اعضا

و اما کم کم به سراغ روش های حرفه ای جذب ممبر برای کانال تلگرام بپردازیم. تبادل اعضا یکی از کاربردی ترین این روش ها است که نتیجه ی همکاری شما با یک کانال دیگر می باشد. یعنی ابتدا آیدی مدیر یک کانال را از طریق صفحه ی پروفایل کانال پیدا کرده و سپس با وی برای همکاری و تبادل اعضا شروع به صحبت می کنید. البته توجه داشته باشید که تبادل اعضا به این معنی نیست که بتوانید یک عده از اعضای کانال خود را به کانال جدید هدایت کنید یا بالعکس اما بالاخره واژه ای است که هر چند اشتباه اما برای همکاری بین دو کانال رایج شده و استفاده می گردد.

نحوه ی این روش به این صورت است که با توجه به نوع همکاری تعیین شده، شما اقدام به درج تبلیغ کانال مربوطه در کانال خود می کنید و مدیر آن کانال نیز همین کار را انجام می دهد یعنی به صورت مختصر تبلیغ کانال همدیگر را برای یک مدت زمان مشخص در کانال های خود قرار می دهید تا کاربران آن را مشاهده و در صورت تمایل به عضویت در آیند.

همانطور که مشخص است این تبادل تنها با کانال های هم سطح خودتان قابل انجام است. به عنوان مثال اگر کانال شما صد عضو داشته باشد بدون شک نمی توانید با یک کانال چند هزار عضوی برای تبادل وارد گفتگو شوید. بلکه تعداد اعضای هر دو کانال باید نزدیک به هم باشد تا به قول معروف توافقی برد برد صورت گیرد.

 

 

روش ششم: تبلیغ در سایر کانال ها

و اما اگر قادر به هزینه کردن برای کانال خود باشید می توانید هر چه سریعتر باعث رشد آن شده و در نتیجه زودتر نیز به بازدهی برسید. یکی از راه های به شدت موثر در عضوگیری برای کانال، قرار دادن آگهی آن در سایر کانال های تلگرامی می باشد. با توجه به میزان مبلغی که قادر به هزینه کردن هستید کانال های محبوب را پیدا کرده و با ادمین آنها درباره ی هزینه ی درج تبلیغات صحبت کنید. کانال هایی که جذب آگهی می کنند معمولاً آیدی ادمین را در پروفایل خود و با عبارتی همچون "ارتباط با ادمین" یا "تماس برای تبلیغات" و اینگونه جمله ها قرار می دهند. می توانید با ادمین مربوطه درباره قیمت تبلیغات و انواع آن صحبت کرده و سپس با واریز هزینه توافق شده برای وی، آگهی موردنظر کانال خود را بفرستید تا در کانال منتشر شود.

اندکی زمان گذاشته و سعی کنید یک تبلیغ جذاب و با جمله های ترغیب کننده بسازید. از یک عکس مناسب استفاده کرده و سپس به شرح کانال خود بپردازید. در انتهای تبلیغ خود بهتر است لینک عضویت در کانال را قرار دهید تا کاربران با ضربه زدن روی آن، به صورت مستقیم به عضویت در کانال شما در آیند. بدون شک هرچقدر که تبلیغ شما جذاب تر و خاص تر باشد توجه اعضای بیشتری را جلب خواهید کرد. پس سعی کنید تمام خلاقیت خود را به کار گرفته و حتی اگر شده سفارش دهید تا یک طرح جذاب را برای شما بسازند.

مطمئن شوید که کانالی که قصد تبلیغ در آن را دارید معتبر و همچنین پرطرفدار باشد. نسبت بازدید از پست های آن را به تعداد اعضای کل کانال بسنجید تا مطمئن شوید که ممبرهای کانال واقعی هستند. همچنین سعی کنید کانال هایی را برای تبلیغ انتخاب کنید که فکر می کنید اعضای آن علاقه مند به موضوع کانال شما هستند.

لازم به ذکر است که هر کانال ممکن است انواع مختلفی از تبلیغ ها را با قیمت های گوناگون در نظر گرفته باشد. به عنوان مثال یک نوع تبلیغات به صورت ساعتی است. یعنی برای هر ساعت درج آگهی در کانال، مبلغ مشخصی در نظر گرفته شده است. نوع دیگری از تبلیغات کانال، درج آگهی به عنوان آخرین پست می باشد. یعنی برای مدت زمان مشخصی، آگهی شما آخرین پست کانال مربوطه خواهد بود و تا انتهای زمان تعیین شده هیچ پست دیگری منتشر نمی شود. همچنین برخی از کانال ها نیز به شما تضمین جذب ممبر می دهند. یعنی به شما اطمینان می دهد که تا جذب یک تعداد ممبر مشخص، تبلیغ شما در کانال باقی خواهد ماند. در کل هر ادمین با توجه به سلیقه یا برنامه ریزی مالی خود می تواند نسبت به جذب انواع تبلیغات اقدام کند و می توانید هر نوع سوالی که درباره ی روش تبلیغ را دارید از خود ادمین کانال بپرسید.

همچنین با یک جستجوی ساده در اینترنت یا استفاده از انجمن های وبمستری مختلف می توانید با کانال هایی که جذب تبلیغات می کنند آشنا شده و با ادمین های آنها در ارتباط باشید. مزیت استفاده از اینگونه انجمن ها در این است که افراد معتبر که قیمت های معقولی نیز برای تبلیغات در نظر می گیرند را شناسایی خواهید کرد.

 

روش هفتم: پاپ آپ

و اما بدون شک استفاده از تبلیغات پاپ آپ را می توان بهترین و پر بازده ترین روش برای جذب ممبر کانال دانست. اگر اسم پاپ آپ برایتان آشنا نیست باید بگوییم که منظور همین پنجره های تبلیغاتی است که وقتی یک سایت را باز می کنید بر روی صفحه ظاهر می شوند. این یک روش ثابت شده و با سابقه در فضای اینترنت است و خوشبختانه برای جذب ممبر در تلگرام نیز بسیار موثر خواهد بود. یعنی امروزه سیستم های فروش پاپ آپ به صورتی طراحی شده اند که می توانند با توجه به نیاز شما، تبلیغ را فقط بر روی دستگاه های موبایل یا فقط دسکتاپ نمایش دهند. همچنین می توان مشخص کرد که با استفاده از سیستم تشخیص آی پی (IP)، تبلیغ مربوطه در هر روز برای یک کاربر مشخص تنها یک بار نمایش داده شود. با این کار می توانید تا حد زیادی در مصرف هزینه ها صرفه جویی کرده و مطمئن شوید که به عنوان مثال اگر هزار پاپ آپ خریداری می کنید دقیقاً برای هزار کاربر مختلف نمایش داده می شود.

پاپ آپ ها را می توان به صورت مستقیم از مدیران یک وبسایت خریداری کرد یا اینکه از سیستم های مخصوص به آن استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید یک وبسایت مرتبط با موضوع کانال خود را پیدا کرده و با مدیر آن درباره ی اجاره ی پاپ آپ صحبت کنید. واضح است که هر چه وبسایت مربوطه پرمخاطب تر باشد، هزینه ی اجاره پاپ آپ نیز بیشتر خواهد بود. اما اگر سیستم های فروش پاپ آپ استفاده می کنید، تبلیغ شما در وبسایت های مختلف به نمایش درآمده و برای هر نمایش تبلیغ، مبلغ مشخصی را پرداخت خواهید کرد.

برای تبلیغ کانال از این روش می توانید لینک عضویت کانال خود را به صورت پاپ آپ قرار داده و همچنین از ارائه دهنده بخواهید تا آن را تنها بر روی گوشی های موبایل نمایش دهد. در اینصورت وقتی شخصی از طریق موبایل خود وارد وبسایت مربوطه شود، پاپ آپ شما ظاهر شده و از آنجایی که لینک عضویت را قرار داده اید، تلگرام شخص باز شده و به صورت خودکار به عضویت در کانال شما در می آید. چه از این بهتر! فکر کنید که اگر حتی 1000 نفر هم پاپ آپ شما را مشاهده کنند و حداقل 500 نفر آنها نیز بدون مشکل به صورت خودکار عضو کانال شما شوند چه قدر بازدهی بالایی دارد. باز هم تاکید می کنیم که سعی کنید تبلیغ پاپ آپ کانال خود را در وبسایت هایی با موضوع مرتبط قرار دهید تا کاربرانی که از این طریق به عضویت کانال شما در می آیند، به موضوع آن علاقه مند باشند و در آینده از کانال خارج نشوند.

سعی کنید با مراجعه به انجمن های معتبر و جستجو در اینترنت، وبسایت ها یا اشخاص قابل اعتماد در اجاره ی پاپ آپ را شناسایی کرده تا مناسب ترین و تضمینی ترین خرید پاپ آپ را انجام دهید.

چه امتیازی می دهید؟
5 / 5.00
[ 1 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 0 ، در انتظار بررسی : 875
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام