چگونه طول و عرض سلول ها را در اکسل تنظیم کنیم؟

بصورت پیش فرض هنگامیکه یک سند اکسل جدید باز می کنید، عرض تمام ردیف ها و طول تمام ستون ها با یک مقدار مشخص نمایش داده می شود. برای مثال در نسخه های جدید اکسل طول ستون ها 15 ، عرض ردیف ها 8.38 و فونت پیش فرض نیز Calibri و با شماره 15 می باشد. با تغییر نوع و اندازه فونت، طول و عرض سلول ها نیز متناسب با آن تغییر خواهد کرد. با این حال راه های مختلفی نیز برای تنظیم این طول و عرض بصورت دلخواه وجود دارد که در ادامه ی مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 

اگر قصد دارید عرض تنها یک ردیف را تغییر دهید می توانید بر روی برداری که در زیر شماره ردیف مربوطه وجود دارد کلیک کرده و آن را به سمت بالا یا پایین بکشید. همانطور که کلیک موس را نگه داشته اید، طول و عرض فعلی نیز بصورت پاپ آپ در بالای سلول نشان داده می شود. وقتیکه عرض ردیف به مقدار دلخواهتان رسید می توانید کلیک موس را رها کنید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-1

 

شما می توانید همین کار را برای طول ستون ها نیز انجام دهید با این تفاوت که اینبار باید بر روی بردار ستون مربوطه کلیک کرده و آن را به سمت راست یا چپ بکشید. با این کار عرض ستون ثابت مانده و تنها طول آن تغییر خواهد کرد.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-2

 

جهت تغییر طول یک ستون کامل یا عرض یک ردیف کامل می توانید نشانه گر موس را بر روی دسته ی ستون یا ردیف برده و هنگامیکه علامت پیکان نمایش داده شد یک کلیک کنید. با این کار تمامی سلول های آن ردیف یا ستون انتخاب شده و می توانید هم اکنون با جا به جا کردن بردارها، سایز آنها را به یک اندازه تغییر دهید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-3

 

جهت تغییر عرض چندین ردیف بصورت همزمان بر روی شماره ابتدایی ترین ردیف کلیک کرده و درحالیکه کلیک را نگه داشته اید، نشانه گر موس را به سمت آخرین ردیف موردنظر خود ببرید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-4

 

هم اکنون بر روی ناحیه انتخاب شده کلیک راست کرده و گزینه ی Row Height را انتخاب نمایید. به جای کلیک راست همچنین می توانید از کلیدهای میانبر Shift+F10 نیز استفاده نمایید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-5

 

پنجره ای نمایش داده می شود که بصورت پیش فرض شامل مقدار قبلی عرض ردیف ها است. مقدار موردنظر خود را وارد کرده و سرانجام بر روی دکمه OK کلیک کنید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-6

 

شما می توانید همین کار را برای تغییر طول دسته ای از ستون ها نیز انجام دهید. بدین منظور بر روی عنوان ابتدایی ترین ستون موردنظر خود کلیک کرده و نشانه گر موس را به سمت عنوان ستون نهایی خود ببرید. بعد از کلیک راست در ناحیه ی انتخاب شده، بر روی گزینه Column Width کلیک نمایید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-7

 

مقدار طول موردنظر خود را وارد کرده و سرانجام بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-8

 

و در تصویر زیر می توانید نتیجه نهایی طول و عرض سلول هایی که در این مثال دنبال کردید را مشاهده نمایید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-9

 

همچنین یک گزینه ی دیگر نیز وجود دارد که می توانید طول ها را بصورت خودکار تعیین نماید. این اندازه ها با توجه به نوع و اندازه فرمتی که تعیین کرده اید تنظیم می شوند و اهمیتی هم ندارد که سلول های سند شما خالی باشند یا خیر.

بدین منظور می توانید پس از انتخاب ستون های موردنظر بر روی دکمه ی Format کلیک کرده و در داخل منوی Cell Size گزینه ی AutoFit Column Width را انتخاب نمایید. اگر یکی از سلول های ستون انتخاب شده نیز دارای داده ای باشد، طول بر اساس آن تغییر خواهد کرد در غیر اینصورت اگر تمامی سلول ها خالی باشند هیچ تغییری را احساس نخواهید کرد.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-11

 

همین کار را می توانید اینبار با انتخاب گزینه AutoFit Row Height برای عرض ردیف ها نیز انجام دهید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-10

 

شما همچنین می توانید طول کل سلول های موجود در اکسل را به اندازه مورد نظر خود تغییر دهید. عرض سلول ها هم مطمئناً به نوع فونت استفاده شده و سایز آنها بستگی خواهد داشت. بدین منظور ابتدا بر روی دکمه Format کلیک کرده و سپس گزینه ی Default Width را انتخاب کنید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-12

 

هم اکنون مقدار دلخواه خود را برای طول سلول ها وارد کرده و سرانجام بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.

 

how-to-set-row-height-and-column-width-in-excel-13

 

این هم از هرآنچه که نیاز است درباره نحوه تغییر سایز سلول های اکسل بدانید. امیدوارم لذت برده باشید.

چه امتیازی می دهید؟
5 / 2.50
[ 2 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 0 ، در انتظار بررسی : 952
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام