چگونه متن موجود در چند سلول اکسل را در داخل یک سلول ترکیب کنیم؟

اگر در حال کار بر روی یک سند بزرگ اکسل هستید و نیاز دارید تا متون چند سلول را با یکدیگر ترکیب کرده و در سلول دیگری درج نمایید خیالتان راحت باشد که نیاز نیست بنشینید و تمام آنها را تایپ کنید. برای مثال فرض کنید که یک ستون برای نام و ستون دیگری برای نام خانوادگی اختصاص داده اید و هم اکنون قصد دارید تا نام کامل فرد را در ستون جداگانه ای درج نمایید. بنابراین نیاز دارید تا نام و نام خانوادگی را از دو ستون نخست برداشته و در کنار هم قرار دهید. خوشبختانه شما در اکسل قادر خواهید بود با یک ترفند ساده، متون سایر سلول ها را با یکدیگر ادغام کرده و تا حد زیادی در زمان خود صرفه جویی نمایید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا این ترفند کاربردی را بصورت کامل برایتان شرح دهیم.

 

در ابتدا سلولی که قصد دارید متن ترکیب شده را در آن درج نمایید، انتخاب کنید. در داخل آن، شروع به تایپ فرمول زیر کنید. توجه داشته باشید که تابع مربوطه با حرف مساوی (=) شروع می شود.

=CONCATENATE(

 

خُب، بعد از صدا زدن تابع وقت آن رسیده که ورودی های آن را مشخص کنیم. در ترکیب این مثال قصد داریم ابتدا نام (ستون B) و سپس نام خانوادگی (ستون A) درج شوند. پس دو ورودی تابع برای این سلول به ترتیب B2 و A2 خواهند بود.

برای شناسایی این سلول ها به تابع دو راه خواهید داشت. اول اینکه آدرس دو سلول را تایپ کرده و با علامت کاما (,) از یکدیگر جدا کنید. یعنی در آخر، تابع نوشته شده در سلول بصورت زیر خواهد بود :

=CONCATENATE(B2,A2)

اما شما همچنین می توانید بدون نیاز به تایپ و تنها با کلیک روی سلول های موردنظر خود آنها را انتخاب کنید. بنابراین در این مثال ما ابتدا پس از نوشتن نام تابع و علامت پرانتز باز، به ترتیب بر روی ستون های B2 و A2 کلیک کرده ایم. بعد از اضافه کردن سلول های خود، دکمه ی Enter را فشار دهید.

 

 

مشاهده می کنید که ترکیب مورد نظر شما ساخته شده است. اما نکته ای که وجود دارد عدم درج فاصله بین دو کلمه است زیراکه تابع بصورت پیش فرض چنین فاصله ای را در نظر نمی گیرد و نیاز است تا شما آن را برای تابع تعریف کنید.

 

 

برای درج فاصله می توانید بدین صورت عمل کنید که ابتدا آدرس سلول اول،یک کاما، سپس عبارت " "، یک کاما و سپس آدرس سلول دوم را تایپ کنید. یعنی دستور تابع بصورت زیر خواهد بود :

=CONCATENATE(B2," ",A2)

 

بعد از فشار دادن کلید Enter مشاهده می کنید که یک فاصله نیز در میان دو کلمه درج شده است که ظاهر بهتری دارد.

 

 

حتماً تا اینجای آموزش این سوال برایتان پیش آمده که آیا باید برای هر کدام از سلول ها بصورت جداگانه تابع مربوطه را تایپ کرد؟ خوشبختانه شما قادر هستید تنها با یک ترفند بسیار ساده ی دیگر تابع ترکیب موردنظر خود را برای تمام سلول های یک ستون اعمال کنید.

 

 

بدین منظور وقتیکه سلول حاوی تابع را انتخاب کرده اید، نشانه گر موس را بر روی مربع کوچک در کنار بردار سلول مربوطه برده تا به شکل مثبت در آید. سپس بر روی آن کلیک کرده و نشانه گر را به سمت پایین بکشید.

 

 

مشاهده می کنید که تابع مربوطه بر روی تمام سلول های ستون انتخاب شده توسط شما اعمال خواهد شد.

 

 

توجه داشته باشید که می توانید همچنین از عملگر & برای ترکیب کلمات سلول ها استفاده کنید. یعنی از دستور =B2&" "&A2 به جای =CONCATENATE(B2,” “,A2) استفاده کنید.

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 0 ، در انتظار بررسی : 966
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام