چگونه بین کار و خانواده تعادل ایجاد کنیم؟ ( بخش اول : روشن کردن ارزش ها)

کار و خانواده هر دو بخش مهمی از زندگی ما هستند. تلاش برای حفظ تعادل بین کارهای پیچیده و نقش خود در خانواده، دلیل استرس بسیاری از ما است. فشار روانی زمانی به شما وارد می شود که مسئولیت های یک نقش با توانایی شما در انجام نقش های دیگر در زندگی تان تحت تاثیر هم قرار میگیرند. هنگامی که شرایط و روابط از یک بخش از زندگی روی بخش دیگری تاثیر می گذارد مشکل به وجود می آید. پیدا کردن تعادل خوب بین کار و زندگی شما کار آسانی نیست، اما ارزش به دست آوردن آرامش در زندگی شما را نیز دارد.

بخش اول : روشن کردن ارزش ها

تعیین ارزش ها

1. تعیین کنید که چه چیز هایی برای شما و خانواده تان ارزش به حساب می آید. ارزش ها اعمال ما را هدایت می کنند و زندگی ما را می سازند.

بخش هایی از زندگی که دارای ارزشهای قوی هستند عبارتند از: کارهای خانه، زمان غذا خوردن، مراقبت از کودکان، نگهداری ماشین و خانه، روابط میان همسران و والدین و کودکان، آموزش، پول، سیاست، مذهب و غیره.

تعیین ارزش های خود کلید مدیریت کار و تقاضای خانواده است. ارزش ها به شما می گویند چه چیزی در زندگی شما اهمیت دارد و چه چیزی برای شما مهم است. اغلب زمانی مشکل به وجود می آید که ما به خوبی نمی توانیم به ارزش های خود توجه کنیم.

فکر کردن به ارزش ها

2. با دقت و عمیق فکر کنید. بسیاری از ما برخی از ارزش های خود را به خوبی درک می کنیم، اما گاهی اوقات نیز ارزش هایمان برای ما مبهم است. بسیاری از ارزش هایی که هنوز وجود دارند اما شما به خوبی به آنها رسیدگی نکرده اید و آنها را نشناخته اید می توانند در زندگی شما مشکل ایجاد کنند.

3. ارزش هایی که با یکدیگر مغایرت دارند را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما اعتقاد داشته باشید که باید به موقع به محل کار خود برسید، همچنین اعتقاد دارید که قبل از خروج خانه، باید آشپزخانه تمیز باشد. چطور می توانید هر دو ارزش را با هم حفظ کنید؟ چنین مغایرت هایی تنش زا هستند و می توانند تا زمانی که شما مشکل را برطرف نکرده اید برای شما مشکل ساز باشند.

اصلاح یا اولویت بندی ارزش های ما می تواند یکی از راه های کاهش مغایرت بین ارزش ها باشد. به عنوان مثال، آیا به موقع رسیدن به محل کار برای شما مهم است یا تمیز بودن خانه هنگام خروج از منزل؟ کدام یک ارزش بیشتری دارند؟

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 0 ، در انتظار بررسی : 950
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام