و اما نوبت می رسد به اصل ماجرا یعنی کسب درآمد از کانال تلگرامی تان. خوشبختانه روش های کسب درآمد مختلفی بر بستر پیام رسان تلگرام طراحی شده اند که می توانید با توجه به خلاقیت و شم اقتصادی خود از آنها بهره ببرید.

در ادامه آموزش کسب درآمد از تلگرام امروز تصمیم داریم آموزش کسب درآمد از کانال تلگرام را خدمت شما معرفی کنیم.


برای مراجعه به دیگر بخش های این موضوع به پیکیج کسب درآمد از تلگرام ترفندها مراجعه نمایید.

 

 

همانطور که بارها در این پکیج گفته ایم، عضو بیشتر به معنی طیف مخاطب گسترده تر و در نهایت به معنی کسب درآمد بیشتر است. هرچه کانال شما دارای اعضای واقعی بیشتری باشد، ارزش کانال نیز بالاتر رفته و درآمدی که از طریق آن به دست خواهید آورد نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد. همچنین برای شروع جذب تبلیغات و کسب درآمد نیاز است تا تعداد اعضای کانال شما از یک حد خاصی فراتر رفته و به اشتباه در اوایل فعالیت به فکر کسب درآمد نباشید. توجه داشته باشید که تعداد تبلیغات کانال شما نباید از حد خاصی فراتر برود و همچنین از جذب تبلیغات مزاحم و با متن هایی غیر معقول بپرهیزید. قرار نیست به بهانه ی کسب درآمد، اعضای کانال خود که ارزشی چندین برابری دارند را از دست بدهید.

پیش از هر چیز مطمئن شوید که یک آیدی تلگرام مخصوص به جذب تبلیغات برای کانال در نظر بگیرید زیرا که بسیار بهتر و امن تر خواهد بود که این آیدی به حساب شخصی شما مرتبط نباشد. سپس آیدی مربوطه را در پروفایل کانال نوشته (با علامت @ به عنوان مثال @telepack) و از عبارت هایی همچون "برای جذب تبلیغات با این آیدی تماس بگیرید"، "ارتباط برای تبلیغات" و اینگونه جملات نیز استفاده کنید.

 

 

مهمترین و رایج ترین راه برای کسب درآمد از کانال، جذب تبلیغات مستقیم برای آن است. یعنی این بار شما به عنوان نمایش دهنده ی تبلیغ عمل می کنید و مدیران سایر کانال ها یا اشخاصی که سرویسی برای ارائه دارند به عنوان تبلیغ دهنده به شما مراجعه می کنند. برای کسب درآمد از این روش اول از هر چیز باید یک پکیج تبلیغاتی برای کانال خود در نظر بگیرید تا لیستی از انواع تبلیغ ها و قیمت های معین شده را در اختیار خریدار قرار دهید.

این پکیج می تواند شامل راه های مختلفی برای نمایش تبلیغات باشد که هر کدام دارای قیمت منحصر به فردی می باشند. از جمله انواع مختلف جذب تبلیغات می توان به تبلیغ دائمی، تبلیغ ساعتی به عنوان آخرین پست، تبلیغ از یک ساعت مشخص در شب تا یک ساعت مشخص در روز، تبلیغ هفتگی با ساعت مشخص نمایش در هر روز و… اشاره کرد.

منظور از تبلیغ دائمی آن است که با آگهی مربوطه به عنوان یک پست عادی رفتار کرده و بعد از درج آن نیز بتوانید به انتشار سایر پست های خود بپردازید که البته این روش دارای قیمت و همچنین خریداران کمتری خواهد بود.

تبلیغ ساعتی به عنوان آخرین پست بدین صورت است که برای هر ساعت تبلیغ یک مبلغ مشخص در نظر گرفته می شود و وقتیکه آگهی مربوطه را برای نمایش در کانال خود منتشر می کنید بعد از آن تا پایان مدت زمان فروخته شده نباید دست به انتشار هیچگونه پست دیگری بزنید. این روش هم معقول تر بوده و هم رایج تر است. شما می توانید چند تبلیغ را به صورت همزمان منتشر کنید با این تفاوت که به عنوان مثال اگر قرار است دو تبلیغ را در کانال قرار دهید، اولی یعنی آنکه زودتر منتشر می شود دارای قیمت کمتری نسبت به تبلیغ دوم خواهد بود زیراکه پست یکی مانده به آخر حساب می شود. همچنین توجه داشته باشید هرچه تعداد ساعت های خریداری شده بیشتر باشد باید مبلغ کمتری را برای خریدار در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر یک ساعت تبلیغ در کانال شما برابر 10000تومان باشد برای دو ساعت بهتر است 180000تومان، سه ساعت 26000 تومان و به همین ترتیب در نظر بگیرید.

در تبلیغ از شب تا صبح از آنجایی که هم خود شما به استراحت می پردازید و دیگر قرار نیست پستی را منتشر کنید و هم از آنجایی که تبلیغ مربوطه برای ساعات بیشتری در کانال قرار می گیرد هم شما و هم خریدار راضی خواهید بود. یعنی ساعت مشخصی را همچون 10 شب تا 9 صبح در نظر می گیرید و آن را در اختیار تبلیغ دهندگان قرار می دهید. هر چه این ساعت تعیین شده در شب زودتر باشد مبلغ نیز بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال مطمئناً تبلیغی که قرار است از 10 شب منتشر شود موثرتر از مورد دیگری با ساعت شروع 12 شب است زیراکه در اولی تعداد مشاهده کنندگان بیشتر خواهد بود. قیمت در نظر گرفته شده برای این نوع معمولاً یک سوم تا نصف مبلغ تبلیغ ساعت های واقعی است. به عنوان مثال اگر هر ساعت تبلیغ در کانال شما 6000 تومان باشد، برای 10 ساعت تبلیغ شب تا صبح قیمتی حدود 20000 تا 30000 تومان مناسب خواهد بود. با در این مورد نیز می توانید تعداد تبلیغات بیشتری را در نظر بگیرید. یعنی به عنوان مثال دو آگهی را برای انتشار در هر شب در نظر بگیرید و توجه داشته باشید تبلیغ نخست که زودتر منتشر می شود دارای قیمت کمتری خواهد بود.

همچنین می توانید همین سرویس ها را به صورت هفتگی نیز ارائه دهید. بهس عنوان مثال در هر روز هفته، یک ساعت را به تبلیغ مربوطه اختصاص دهید. بدون شک نرخ تعیین شده برای این روش باید کمتر از حالت عادی باشد. به عنوان مثال اگر هزینه ی یک ساعت تبلیغ در کانال شما 10000 تومان باشد، برای تبلیغ هفتگی در هر روز یک ساعت می توانید قیمت 60000 تومان را در نظر بگیرید.

خلاصه اینکه تمام این روش های جذب تبلیغات به خلاقیت خودتان بستگی خواهد داشت. می توانید با توجه به ظرفیت های کانال خود دست به ارائه ی پکیج های تبلیغاتی نوآورانه نیز بزنید. باز هم تاکید می کنیم که نهایت دقت را به خرج دهید تا رضایت کاربران کانال را از دست ندهید و حتی اگر شده صادقانه برایشان شرح دهید که برای فعالیت های بهتر کانال مجبور به جذب تبلیغات هستید.

 

 

برای دریافت مبلغ از مشتریان آنلاین خود راه های مختلفی را در پیش خواهید داشت. عادی ترین راه این است که شماره کارت خود را برای آنها بفرستید تا در صورت ممکن پول را از طریق اینترنت بانک خود و در غیر اینصورت از طریق دستگاه خودپرداز برایتان ارسال کند. اما بدون شک این کار ممکن است باعث زحمت تبلیغ دهندگان شده و حتی آنها را از خرید پشیمان کند. خوشبختانه سرویس های ایرانی مخلتفی برای انتقال پول بین مشتریان و فروشندگان از طریق اینترنت طراحی شده اند که کارمزد نسبتاً کمی نیز دریافت می کنند. کافیست با یک جستجوی ساده در اینترنت با تعداد زیادی از اینگونه درگاه های اینترنتی یا سازنده صفحات واریز آشنا شده و معتبرترین آن را برای استفاده انتخاب کنید. با استفاده از اینگونه صفحات پرداخت، خریدار کافیست وارد لینک مخصوص به شما شده و مبلغ مربوطه را وارد و از طریق درگاه های بانکی رسمی پرداخت نماید. حتماً توجه داشته باشید که پیش از انتشار تبلیغ یک شخص در کانال خود نسبت به دریافت مبلغ از وی اقدام کرده باشید.

توجه داشته باشید تا قیمتی مناسب و معقول را برای تبلیغات در کانال خود در نظر بگیرید و همچنین با خریداران ارتباطی صمیمی برقرار کنید. علاوه بر این در صورت امکان، برای خریدهای بعدی مشتریان تخفیف هایی را ارائه دهید و آنها را از این بابت نیز مطلع کنید. به عنوان مثال به شخص بگویید که در تبلیغات بعدی 20درصد تخفیف را برای وی در نظر خواهید گرفت زیراکه مشتریان دائمی به دلایل مختلفی ارزشمندتر خواهند بود. همچنین اگر هنوز نتوانسته اید به برآورد قیمت برای انواع تبلیغات در کانال خود بپردازید کافیست چند کانال هم سطح کانال خود را از نظر تعداد اعضا پیدا کرده و از مدیران آنها نرخ جذب تبلیغات را بپرسید. سپس به مقایسه و جمع بندی قیمت های گرفته شده پرداخته و یک مبلغ معقول را برای هر نوع تبلیغ در کانال خود در نظر بگیرید.

 

 

و اما حتماً برایتان این سوال پیش آمده خُب آیا باید منتظر بمانید تا خود خریداران شما را پیدا کنند و در سایر روزها باید قید کسب درآمد را بزنید؟ بدون شک خیر! اول از هر چیز بهتر است از انجمن های وبمستری مختلف همچون پرشین تولز استفاده کرده و افراد اهل این کار را از جذب تبلیغات توسط کانال خود مطلع کنید.

علاوه بر این روش های مختلفی نیز وجود دارند که اصلاً شما را از تبلیغ دهندگان مستقیم بی نیاز می کنند. به عنوان مثال می توانید از سیستم های همکاری در فروش، سیستم های مخصوص کسب درآمد تلگرام و این دست از سرویس دهنده ها استفاده نمایید. در بخش بازاریابی به شرح کامل این موارد خواهیم پرداخت. بنابراین حتی یک روز هم بدون کسب درآمد از کانال خود نخواهید ماند.

در آخر یکبار دیگر هم تاکید می کنیم که در اوایل فعالیت اشتباهاً به فکر کسب درآمد از تلگرام نباشید و بدین منظور اقدام نکنید. مهم ترین کار همان نوشتن محتوای داغ و جذب اعضای بیشتر خواهد بود. مطمئن باشید برای کسب درآمد همیشه فرصت خواهد بود بلکه این ممبرهای کانال هستند که بیشترین ارزش را دارند و درآمد را با خود به همراه می آورند.

علاوه بر تمام این روش ها باید به یک نکته ی مهم دیگر هم توجه داشته باشید و آن چیزی نیست جز خود کانال تان! هرچقدر که کانال شما محبوب تر شود و از پست های آن بیشتر بازدید شود ارزش کانال نیز بیشتر خواهد شد. یعنی هروقت که قصد داشتید می توانید نسبت به ارزش گذاری کانال خود پرداخته و آن را با قیمت های قابل توجهی برای فروش قرار دهید. پس همیشه این مورد را نیز در نظر داشته باشید که خود کانال نیز به عنوان سرمایه خواهد بود.

امیدوارم که از این بخش پکیج نهایت استفاده و لذت را برده باشید و با قدرت هرچه بیشتر در حال فعالیت بر روی کانال جذاب خود باشید. حتماً بخش بازاریابی را نیز مطالعه کنید تا با روش های سازمان یافته تر کسب درآمد از تلگرام نیز آشنا شوید.

 

چه امتیازی می دهید؟
5 / 5.00
[ 1 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 0 ، در انتظار بررسی : 950
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام