یکی از مسائلی که همیشه و حتی از همان ابتدا نیز باید بدان اهمیت دهید بحث حفظ امنیت است. اگر به نکاتی که قرار است در ادامه شرح دهیم توجه کرده و آنها را رعایت کنید بدون شک وقتیکه کانال شما رو به پیشرفت گذاشت دیگر خیالتان از بابت امنیت آن راحت خواهد بود. توجه داشته باشید که امنیت حساب تلگرام شما به منزله ی امنیت کانال تان نیز تلقی می شود پس نیاز است تا پیش از هر چیز به تضمین امنیت حساب کاربری خود اقدام کنید. بدین منظور به این موارد توجه نمایید:

در ادامه آموزش کسب درآمد از تلگرام امروز تصمیم داریم آموزش حفظ امنیت کانال در بحث کسب درآمد از تلگرام را خدمت شما معرفی کنیم.


برای مراجعه به دیگر بخش های این موضوع به ?پیکیج کسب درآمد از تلگرام ترفندها? مراجعه نمایید.


 

 

 

1- اطمینان از عدم حذف حساب

همانطور که در ابتدا و هنگام ساخت کانال نیز بدان اشاره کردیم اول از هر چیز نیاز است مطمئن شوید شماره ای که با آن کانال خود را ساخته و به ثبت می رسانید در آینده باعث گرفتاری تان نشود و به دلایل شخصی نسبت به حذف حساب خود یا به اصطلاح دیلیت اکانت نپردازید. با این کار دسترسی شما به عنوان سازنده ی کانال از بین خواهد رفت و متاسفانه راه بازگشتی وجود نخواهد داشت. برای اطمینان از بی مدیر نشدن کانال تان می توانید یک شماره ی دیگر خود را نیز به عنوان ادمین تعیین کنید اما توجه داشته باشید که حساب تلگرام مربوط به آن نیز از تمام نکات امنیتی که در اینجا به آنها اشاره می کنیم پیروی کند.

 

 

2- عدم ذکر شماره ی صاحب کانال

سعی کنید شماره ای که با آن کانال تلگرامی خود را ساخته و مدیریت می کنید در جریان دیگران قرار ندهید تا از بروز مشکلات و تهدیداتی که به هر حال ممکن است پیش بیاید خودداری کند. در ابتدای کار ممکن است این مورد برایتان مضحک به نظر برسد اما وقتیکه صاحب یک کانال مشهور شوید این موضوع را بهتر از هر زمانی درک خواهید کرد.

 

 

3- استفاده از نسخه اصلی تلگرام

همواره از نسخه ی اصلی پیام رسان تلگرام استفاده کرده و آن را از مارکت معتبر سیستم عامل گوشی خود یا وبسایت رسمی تلگرام به آدرس www.telegram.org دریافت نمایید. برخی از سایت ها یا مارکت ها ممکن است نسخه های آلوده از این پیام رسان را منتشر کنند که باعث سرقت اطلاعات و حساب شما خواهد شد. هرگز نسخه هایی که با عنوان های غلط انداز در وبسایت ها یا کانال های مختلف قرار داده می شوند را دریافت و نصب نکنید.

 

 

4- عدم استفاده از برنامه های جانبی

به شدت از استفاده کردن اپلیکیشن ها و نسخه های جانبی تلگرام بپردازید. اپلیکیشن های بسیاری بر بستر کدهای تلگرام طراحی می شوند و ممکن است واقعاً هم قابلیت های منحصر به فردی را در اختیارتان قرار دهند اما از لحاظ امنیتی به پایین ترین حد ممکن هستند. از برنامه هایی که شبیه ساز خود تلگرام هستند گرفته تا آنهایی که ادعای برنامه ریزی یا ارسال پست زمان بندی شده را دارند. معروف ترین اینگونه برنامه ها را می توان موبوگرام دانست که همان هم اخیراً توسط پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام، ناامن شناخته شد و قرار است بزودی مسدود گردد. باز هم می گوییم جز نسخه ی اصلی تلگرام، حساب خود را به هیچ برنامه ی دیگری متصل نکنید و اگر هم تاکنون این کار را کرده اید می توانید به راحتی دسترسی آنها را از طریق تنظیمات خود تلگرام قطع کرده و برنامه ها را نیز از روی گوشی حذف نمایید.

 

 

5– عدم استفاده از ربات های نامعتبر

مثل مورد قبلی از استفاده ربات های نامعتبر چه به صورت شخصی و چه در کانال بپرهیزید. از آنجایی که ربات ها می توانند تا حد زیادی آزادانه طراحی شوند ممکن است خطرات زیادی را نیز به دنبال داشته باشند. یک اشتباه کوچک و انتخاب یک مورد ساده می تواند باعث نفوذ هکرها به حساب شما شود.

 

 

6- دقت در انتخاب ادمین و عدم اعتماد بدون آگاهی کافی

از ادمین کردن افراد ناشناس یا آنهایی که هنوز اعتماد کامل شما را جلب نکرده اند به شدت بپرهیزید. در صورتیکه فرد اشتباهی را به سمت مدیریت کانال خود در آورید می تواند تهدیدهای زیادی را به دنبال داشته باشد و به روش های مختلفی باعث تخریب کانال شما شود. چه بسا که سطح دسترسی های وی را نیز محدود نکرده باشید. حتماً اگر هم قرار است یک فرد جدید را به عنوان مدیر تعیین کنید ابتدا دسترسی هایی ابتدایی را در اختیارش بگذارید و مواردی همچون ویرایش یا حذف پیام های دیگران، تغییر اطلاعات کانال و… را برای وی مسدود نمایید. بدین منظور می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا بر روی عنوان کانال خود ضربه بزنید.

 

 

2- حال روی شکل چرخ دنده در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

 

3- در صفحه ی مدیریت کانال وارد بخش Administrators شوید.

 

 

4- بر روی نام ادمین موردنظر خود ضربه بزنید.

 

 

5- حال می توانید دسترسی های موجود را برای وی فعال یا غیر فعال کنید. این موارد در حال حاضر به شرح زیر هستند:

  • تغییر اطلاعات کانال (Change Channel Info)
  • پست کردن پیام (Post Messages)
  • ویرایش پیام های دیگران (Edit Messages of Others)
  • حذف پیام های دیگران (Delete Messages of Others)
  • اضافه کردن کاربر (Add Users)
  • اضافه کردن ادمین های جدید (Add New Admins)

 

 

6- بر روی علامت تیک در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره گردد.

 

 

کار تمام است و از این پس ادمین مربوطه تنها قادر به انجام کارهایی خواهد بود که شما دسترسی آنها را در این صفحه مشخص کرده اید.

 

 

7- فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای

یکی از بهترین راه ها برای حفظ امنیت حساب در فضای مجازی استفاده از تکنولوژی تایید هویت دو مرحله ای است و خوشبختانه تلگرام نیز از چنین قابلیتی بهره می برد. با فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای از این پس اگر قصد ورود به حساب خود را داشته باشید علاوه بر روال عادی یعنی ورود شماره موبایل و سپس کدی که برایتان پیامک می شود، نیاز است رمز عبور خود را که از پیش برای تایید هویت در نظر گرفته اید وارد کنید. با استفاده از این ویژگی، یک لایه ی امنیتی دیگر به حساب تان افزوده خواهد شد و تا حد زیادی باعث ناکامی هکرها می شوید. یعنی حتی اگر شخصی بتواند مرحله ی اول را رد کرده و کد پین شده به شماره موبایل شما را دریافت کند اما قادر به حدس رمز عبور تعیین شده توسط خود شما نخواهد بود. برای فعال سازی این ویژگی کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید :

1- ابتدا منوی اپلیکیشن تلگرام را باز کرده و وارد بخش Settings شوید.

 

 

2- وارد قسمت Privacy and Security شوید.

 

 

3- در زیر قسمت Security بر روی گزینه ی Two-Step Verification ضربه بزنید.

 

 

4- بر روی قسمت Set Additional Password ضربه بزنید.

 

 

5- یک رمز عبور دلخواه انتخاب کرده و بعد از تایپ بر روی علامت تیک در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

 

6- یکبار دیگر رمز عبور انتخاب شده را وارد کرده و به مرحله ی بعد بروید.

 

 

7- یک عبارت راهنما بنویسید تا در هنگام فراموشی رمز عبور به کمک تان بیاید.

 

 

8- آدرس ایمیل خود را بنویسید تا در مواقع ضروری و در صورت فراموشی رمز عبور استفاده گردد. در غیر اینصورت می توانید بر روی دکمه ی Skip در پایین صفحه ضربه بزنید که به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم.

 

 

9- در پنجره ای که ظاهر می شود بر روی دکمه ی OK ضربه بزنید.

 

 

10- به سراغ حساب ایمیل خود رفته و ایمیل دریافت شده از تلگرام را باز کنید. بر روی لینک داخل آن ضربه زده تا در مرورگر باز شود.

 

 

11- مشاهده می کنید که مراحل تنظیم تایید هویت دو مرحله ای با موفقیت به پایان می رسد.

 

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

ارسال دیدگاه

انتشار یافته : 0 ، در انتظار بررسی : 788
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند. در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.

افزایش لایک و فالوور

کی عکس تلگراممو دیده؟

رفع ریپورت تلگرام

کسب درآمد از ربات تلگرام

حرفه ای شدن در اینستاگرام