طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

مواد لازم ته دیگ زعفرانی

زعفران دم کرده: به میزان لازم
برنج: ۸ پیمانه
زرده تخم مرغ: ۳ عدد
ماست چکیده: ۲ پیمانه
نمک: به میزان لازم
فلفل سیاه: به میزان لازم
فلفل قرمز: به میزان لازم
روغن: به میزان لازم

مراحل تهیه ته دیگ زعفرانی خوشمزه

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

برای تهیه این ته دیگ خوشمزه شبیه به ته چین مرغ عمل می کنیم. با این تفاوت که برای آن ضخامت کمتری را در نظر می گیریم. برای شروع طرز تهیه ته دیگ زعفرانی ابتدا برنج را آبکش کنید. ماست آب رفته و ۳ عدد زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید.
بعد از یک دست شدن ماست و زرده تخم مرغ، زعفران آب کرده، نمک و فلفل را به آن ها اضافه کنید و هم بزنید.

بعد از مخلوط شدن کامل مواد، در ادامه ی طرز تهیه ته دیگ زعفرانی, ۳ تا ۴ پیمانه از برنجی که آبکش کرده اید را به مخلوط مواد اضافه کنید.

حالا دوباره مواد را با هم مخلوط کنید. باید دانه های برنج غرق در مخلوط ماست و تخم مرغ شده باشند و کاملاً زعفرانی شوند.

در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار دهید. درون قابلمه روغن بریزید. مواد ته چین را در کف قابلمه بریزید. البته بهتر است روغن داغ شده باشد. این مخلوط را در کف قابلمه صاف کنید. آن گاه بقیه برنج آبکش شده را روی آن بریزید. در صورت تمایل نصف استکان آب به آن اضافه کنید. چند حفره در آن ایجاد کنید. دمی را بر روی آن قرار دهید. ابتدا به مدت یک دقیقه حرارت را زیاد کنید تا داخل قابلمه برنج، بخار بپیچد.

بعد از یک دقیقه، حرارت را کم کنید و منتظر بمانید برنج دم بکشد. در ادامه متذکر می شویم با این میزان مواد می توانید برای ۸ نفر ته دیگ تهیه کنید.

در صورت تمایل می توانید کمی روغن به ته دیگ اضافه کنید. امیدواریم دستور پخت ته دیگ زعفرانی موجبات رضایت شما عزیزان را فراهم کرده باشد و بتوانید با این روش اقدام به تهیه ته دیگ بسیار خوشمزه و لذیذ نمایید

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
185 بازدید