ردگیری پرواز هواپیماها


دنیای کامپیوتر بسیار سرگرم کننده است و به حدی گسترش یافته که در اکثر موارد زندگی روزمره، توان خود را به رخ میکشد. مکمل کامپیوتر یعنی اینترنت، بر جذابیت آن دوچندان افزوده و روزی نیست که پدیده ای جدید و یا قابلیتی جالب پیش روی قرار نگیرد. یکی از مواردی که میتواند برای افراد خانواده بسیار مورد توجه باشد، تماشای هواپیمائی است که از اروپا بسوی قاره امریکا می آید و ردگیری آن بصورت آنلاین میباشد. آیا هواپیما تاخیر دارد و یا میزان تاخیر آن چقدر است در این امکان جالب قابل دسترسی است.

اگر مادر – پدر – مادربزرگ – پدربزرگ – عمه – خاله – … دوست و یا عزیزی در حال مسافرت به سمت شما به قاره امریکاست کافی است تنها نام شرکت هواپیمائی و شماره پرواز او را بدانید تا بتوانید توسط کامپیوتر متصل به اینترنت و یکی از سایتهای معرفی شده در این مقاله، هواپیمای در حال پرواز او را دیده و ردگیری نمائید.
دو سایت فلایت ویو و فلایتکام به شما امکان ردگیری رایگان هر هواپیمای در حال پرواز را میدهد. اچازه دهید از سایت فلایت ویو شروع کنم.
وقتی وارد این سایت میشوید امکان ردگیری هواپیما با خطوط هوایی یا شرهای مبدا و مقصد پیش رویتان قرار دارد. چون شهرهای انتخابی مربوط به امریکاست لذا انتخاب خط هوایی برای خارج از امیرکا اولویت بیشتری پیدا میکند. میتوانید خط هوایی مورد نظرتان را از کادر Airline انتخاب کرده و در قسمت Flight Number شماره پرواز را تایپ کنید. با کلیک روی Find Flight موقعیت هواپیمای در حال پرواز طی چند لحظه پیش رویتان قرار میگیرد.
بعد از مدتی با Refresh کردن صفحه میتوانید موقعیت جدید هواپیما را ببینید. البته سیستم به شما اعلام میکند که برای نمایش جدید باید مجددا اطلاعات بگیرد که روی کلید Retry کلیک کنید. جالب است بدانید که به همراه نمایش تصویری موقعیت هواپیما، اطلاعات پرواز مانند نام فرودگاهمبدا، ساعت پرواز، میزان تاخیر، شهر مقصد، زمان ورود و میزان تاخیر به همراه زمان باقیمانده تارسیدن به مقصد نیز نمایش داده میشود.
بعلاوه نوع هواپیما مانند بوئینگ ۷۴۷ ، سرعت پواپیما و ارتفاع آن نیز قابل مشاهده است. موقعیت هواپیما که آیا در هواست و یا روی زمین میباشد نیز دیده میشود. سیستم بشما اجازه میدهد تا در صورت نیاز، پرواز این هواپیما را تالحظه فرود در مقصد بصورت زنده و هر لحظه پیگیری کنید. کافیست تا در صفحه ای که موقعیت هواپیما را بشما نشان میدهد روی Launch Live کلیک کنید.

سیستم با اعلام بشما و کسب اجازه از شما برنامه ای در کامپیوتر شما نصب میکند. سپس موقعیت هواپیما بصورت خودکار ردگیر میشود و دیگر نیازی به کلیک کرده روی دکوه Refresh برازر نیست. این روش میتواند برای اعضای خانواده سرگرمی جالبی باشد که ورورد عزیزی را لحظه به لحظه نوید میدهد، ضمن آنکه تنشیم زمان رفتن به فرودگاه نیز با کسب اطلاعات آنلاین بهتر انجام خواهد شد. البته این سایت ازلاعات دیگری هم در رابطه با سرویس و خدمات پروازی دارد که میتوانید با بررسی بیشتر، موارد آنرا مشاهده نمائید.

وقتی هواپیمایی را بصورت زنده و مستقیم ردگیری میکنید امکان زوم کردن (جلو و عقب بردن) تصویر نیز بمشا داده میشود. میتوانید از سیستم بخواهید که وضعیت باران و برف و یا وضعیت هوا را نیز روی نقظه بشما نشان دهد. کافیست تا انتخاب Wheather را انجام دهید. کل اطلاعات پروازی در حالت Live یا زنده نیز بشما داده میشود. اگر انتخاب Replay را انجام دهید سیستم هواپیما را به مبدا میبرد و مجددا مسیر رفته را برمیگرداند تا مانند یک فیلم حرکت هواپیما را تا نقطه ای که بوده ببینید.

فلایتکام سایت دیگری است که سرویسی مشابه ارائه میدهد. در اینجا نیز با انتخاب خط هوایی و تایپ شماره پرواز میتوانید رد پرواز مورد نظرتان را بگیرید. این سایت هم سرویس مشابه ای را ارئه میدهد و اطلاعات نیز مانند قبل میباشد.

این سایت سرویس ردگیری پروازها با تلفن سلولس (موبایل) هم دارد که با نصب برنامه ای روی تلفن کار میکند. بدین ترتیب وقتی در حال حرکت هستید نیز میتوانید ردهواپیماها را بگیرید. این سرویس علاوه بر ردگیری آنلاین هواپیماها امکان جستجوی پروازهای جانشین، بررسی وضعیت هوا، تنظیم انتخاب فرودگاه ها برای جستجوی سریعتر، …. میباشد. یوزرهای امریکای شمالی سرویسهای تلفنی Cingula, Nextel, Sprint و Verizon میتوانند از این خدمات استفاده کنند. اطلاعات بیشتر در سایت مربوطه وجود دارد.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
112 بازدید