آشنایی با بازاریابی اینترنتی و روش های آن

 

با ورود شبکه‌ی اینترنت به زندگی روزمره مردم کسب و کارها نیز از حالت سنتی خود بیرون آمده و وارد دنیای وب شدند به همین دلیل هم مفهوم جدیدی به نام بازاریابی اینترنتی بوجود آمده است. در این مطلب قصد داریم پیرامون بازاریابی اینترنتی برای شما سخن بگوییم. از تعریف بازاریابی اینترنتی گرفته تا انواع مختلف روش‌های بازاریابی در اینترنت. اگر شما نیز قصد دارید کسب و کار خود را وارد دنیای وب کنید و یا کسب و کار اینترنتی دارید حتما این مطلب را مطالعه کنید.

آشنایی با بازاریابی اینترنتی

آشنایی با روزش های بازاریابی اینترنتی

همه کسب و کارها چه کسب و کارهای اینترنتی و چه سنتی برای فروش محصولات و خدمات خودشان نیاز به بازاریابی دارند. در کسب و کارهای سنتی بازاریابی‌ها نیز به صورت سنتی انجام می‌شد ولی با بوجود آمدن روش‌های نوین کسب و کار در شبکه‌های آنلاین و کوچ کردن همه کسب و کارها به این فضا روش‌های نوین بازاریابی نیز بوجود آمد که به آن‌ها بازاریابی اینترنتی می‌گویند. در ادامه برخی از این روش‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد اما بهتر است پیش از این کار تعریف جامعی از بازاریابی اینترنتی را باهم بخوانیم.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

تعاریف بسیار مختلفی در سایت‌های معتبر دنیا برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد. ولی شاید بتوان به صورت خلاصه بازاریابی اینترنتی را این گونه تعریف کرد: هنر و علم فروش محصولات و خدمات در بستر شبکه‌های دیجیتالی از جمله اینترنت و شبکه‌های تلفن همراه را بازاریابی اینترنتی می‌گویند. منظور از هنر و علم فروش همان کارهایی است که برای رسیدن به این هدف یعنی فروش محصولات و خدمات انجام می‌دهیم.

روش‌های مختلف بازاریابی اینترنتی:

روش‌های بسیار متنوعی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که در ادامه مهم‌ترین این روش‌ها را به صورت تیتر وار بیان خواهیم کرد:

  • بازاریابی از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل و …. (سئو)
  • تبلیغات در اینترنت
  • ایمیل مارکتینگ
  • شبکه‌های اجتماعی
  • بازاریابی موبایلی
  • وبلاگ نویسی

همراه ما باشید تا ۳ مورد از این روش‌ها را به صورت ریز بررسی کنیم.

بازاریابی از طریق موتورهای جست‌وجو:

بازاریابی از طریق موتورهای جست‌وجو که به اختصار به آن بازاریابی سئویی می‌گویند بعد از طراحی سایت انجام می‌پذیرد. سئو به تمامی کارهایی که جهت بالا رفتن رنک سایت در نزد موتورهای جست و جو انجام می‌پذیرد را می‌گویند.

بازاریابی از طریق موتورهای جست و جو به دو قسمت seo و sem تقسیم می‌شود. seo را می‌توان به صورت رایگان انجام داد ولی sem بازاریابی اینترنتی پولی است، مثلا هزینه‌ی پرداختی از طریق کلیک.

اگر رنک سئو سایت شما در کلمات کلیدی که کاربران و مشتریان شما آن‌ها را جست و جو می‌کنند زیاد باشد شما جزو لینک‌های اولیه نتایج خواهید بود پس در نتیجه احتمال ورود کاربران به سایت شما بسیار افزایش پیدا می‌کند.

اگر خودتان قادر به انجام کارهای سئو نیستید می‌توانید این کار را به شرکت‌هایی که خدمات سئو ارائه می‌دهند بسپارید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید. سئو بهترین نوع تبلیغ است زیرا دقیقا کسانی که به دنبال شما و خدمات و کالاهایتان هستند وارد سایت می‌شوند این امر باعث افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری می‌شود.

تبلیغات در اینترنت

تیلیغات همان بنرهایی است که شما در داخل و خارج شهر و جاهای مختلف دیگر مشاهده می‌کنند. در اینترنت نیز هر سایت و اپلیکیشنی برای خود مکان مخصوص تبلیغاتی دارد که شما می‌توانید با پرداخت هزینه بنر مخصوص به خود را در آن قرار دهید.

ایمیل مارکتینگ

اگر شما ایمیل مشتریان خود را داشته باشید و یا ایمیل کسانی که می‌توانند تبدیل به مشتری شما شوند می‌توانید شروع به بازاریابی اینترنتی خود کرده و ایمیل‌های مختلف به آن‌ها ارسال کنید.

شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی امروزه بسیار رواج پیدا کرده و شما می‌توانید با گشتی کوتاه در شبکه‌های اجتماعی انواع مختلف آن را مشاهده کنید. شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، لینکداین و اینستاگرام و ….

شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را در این شبکه‌ها تبلیغات کنید.

بازاریابی موبایلی

نفوذ موبایل‌ها در زندگی روزمره بسیار افزایش پیدا کرده است و این فرصت خوبی برای بازاریابی از این طریق می‌باشد. شما می‌توانید با ارسال پیام‌های تبلیغاتی و جذاب به مخاطبانتان آن‌ها را تبدیل به مشتریان دائمی خود کنید.

حال که با روش‌های مختلف بازاریابی آشنا شدید باید براساس کسب و کار خود یکی از روش‌ها انتخاب کنید. چنین انتخابی کار آسانی نخواهد بود زیرا می‌تواند خسارت مالی سنگینی به همراه داشته باشد به همین دلیل هم پیشنهاد ما مشاوره گرفتن از افراد و یا حتی شرکت‌های معتبر می‌باشد.

متاوب به عنوان یکی از معتبرترین برندهای فعال در حوزه بازاریابی اینترنتی می‌تواند کمک حال شما در انتخاب روش مناسب برای بازاریابی باشد و با خدمات خود شما را در اجرای آن نیز یاری کند.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
169 بازدید