خواص عقیق سبز

خواص سنگ عقیق سبز:

 

خواص عقیق سبز

خواص عقیق سبز

این سنگ با چاکرای قلب در ارتباط است آن را می گشاید فعالیت و انرژی ما را افرایش میدهد . از دردهای احساسی می کاهد روابط به هم ریخته را سامان می بخشد و حسادت پرخاشگری سازش ناپذیری خود خواهی و رنج را به عواطف مثبت تبدیل می کند . این سنگ با تحریک کبد به خارج کردن سموم از بدن بدی ها را از بدن و ذهن دور می کند خواب شب را شیرین می سازد و به این ترتیب برای کودکانی که از کابوس های شبانه رنج می برند بسیار مناسب است . این سنگ در درمان و ترمیم اندام ها و مشکلات ناباروری اختلالات ریه و تیموس و خستگیهای ذهنی و جسمی نیز موثر است .

ویژگی های عقیق سبز :

۱. رنگ سبز باعث کاهش استرس می‌شود . کسانی که در فضای کاری سبز رنگ کار می‌کنند، کمتر دچار دردهای دستگاه گوارش می‌شوند .

۲. از رنگ سبز در دکوراسیون به دلیل اثر آرام بخشی آن استفاده می‌شود .

۳. پژوهشگران دریافته‌اند که رنگ سبز می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن گردد . برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان با قراردادن یک برگه شفاف سبز رنگ بر روی صفحه کتاب، می‌توانند مطالب را با سرعت بیشتری از حد معمول بخوانند و درک کنند .

۴. رنگ سبز، رنگ سردی است که نماد طبیعت است .

۵. رنگ سبز، نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و حسادت است .
خواص سنگ عقیق سبز :
۱- جهت درمان خستگیهای ذهنی و جسمی نیز موثر است .

۲- مفید جهت دوران بارداری و رشد جنین

۳- تقویت نقاط مختلف بدن و برقراری تعادل و هماهنگی در آنها

۴- خواب شب را آرام و شیرین می‌سازد .

۵- تزکیه ذهن از افکار منفی و بدی ها

۶- این سنگ با تحریک کبد به خارج کردن سموم از بدن کمک می‌کند .

۷- روابط به هم ریخته را سامان می‌دهد و حسادت و پر خاشگری و خود خواهی و رنج را به عواطف مثبت تبدیل می‌کند .

۸- با چاکرای قلب در ار تباط است آن را می‌گشاید فعال و انرژی زا می‌سازد از دردهای احساسی می‌کاهد .

۹- عقیق سبز برای دیابت و متعادل ساختن درصد قند خون هم مؤثر است .

۱۰- تعادل روح و شادابی و آرامش آن و برطرف شدن غم و اندوه و ناراحتی های روحی .

 

خواص عقیق سبز

خواص عقیق سبز

تشخیص عقیق اصل با نوع بدل:
۱- عقیق واقعی دارای رنگی روشن و متمایز است، در حالی که عقیق بدلی از روشنایی کمتری برخوردار است . عقیق طبیعی از رنگ های روشن و رگه های واضح برخوردار است . اگر با دقت به عقیق طبیعی نگریسته شود، لکه های قرمز متراکم کوچک در نوارهای قرمز قابل مشاهده است . انتهای عقیق مصنوعی ساخته شده از سنگ، دارای الگوی گلبرگی می‌باشد . همچنین عقیق آبی رنگ شده دارای رنگ روشن یکدست می‌باشد، که به ما احساس غیرطبیعی بودن را می‌دهد .

۲- بافت را مورد توجه قرار دهید . در مقایسه با عقیق طبیعی، نوع مصنوعی ساخته شده از سنگ از بافت نرم‌تری برخوردار است . اگر با یک تکه یشم بر روی سنگ خراش ایجاد کنیم، عقیق مصنوعی خراش برمی‌دارد، اما عقیق طبیعی خراش برنمی‌دارد . عقیق مصنوعی نسبت به عقیق طبیعی از معایب بیشتری بر روی سطح خود برخوردار است .

۳- به کیفیت تراش عقیق دقت کنید . تراش عقیق با کیفیت بالا، استادانه‌ تر است و سطح سنگ از درخشش بالایی برخوردار بوده و یکدست، بدون خط و خش و ترک می‌باشد .

۴- به میزان شفافیت سنگ دقت کنید . میزان شفافیت عقیق طبیعی به خوبی عقیق مصنوعی نیست . عقیق طبیعی از اندکی هرج و مرج و بی نظمی در شفافیت برخوردار است و بعضا می‌توان درون آن خطوط و ابرهایی دید، در حالی که عقیق مصنوعی از شفافیت خوبی برخوردار بوده که به مانند شفافیت گوی شیشه‌ای می‌باشد .

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
198 بازدید