خاصیت برگ به

میوه به یکی از پر خاصیت­ ترین میوه­ های گوشتی تیره­ ی گل سرخیان و از دسته­ ی سیب ها است، این میوه طعم ترش و گسی دارد که با پخته شدن بسیار دلپذیر می شود و از آن در تهیه انواع غذا و مربا استفاده می­ شود.

میوه گوشتی به سرشار از ویتامین A و ویتامین های گروه B است و خاصیت تسکین دهندگی سرفه، مشکلات معده، دردهای ماهیانه، اسهال و ورم روده را دارد..
تخم به

علاوه بر میوه گوشتی به، تخم به نیز دارای خواص بی­ شماری است و برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار می ­رود. از لعاب این تخم برای التیام زخم ها و تسکین سرفه استفاده می شود. تخم به یکی از دانه های داروی پرخاصیت چهارتخم موجود در عطاری هاست که مناسب برای تسکین سرماخوردگی، سرفه و مخاط ریه است، چهارتخم را باید به صورت دم کرده چند نوبت در روز مورد استفاده قرار داد.
خاصیت برگ به چیست؟

خیلی از افراد شاید ندانند اما فواید برگ به نیز بی شمار است و از آن می توان در درمان انواع بیماری ها کمک گرفت. استفاده از دم نوش برگ به در کنار تخم به و میوه به، در کاهش استرس و نرم کردن سینه و ضدعفونی کردن زخم ها بسیار موثر است.
خواص دارویی برگ به

برگ به یک ماده ی ضدعفونی کننده قوی است و در شرایط زخم های سطحی می توان آن را در کمی آب جوشانده تا نرم شده و سپس به شکل ضماد روی زخم گذاشته و با جوشانده ی برگ به نیز زخم را شستشو داد.
به و تخم آن تسکین دهنده ی سرفه و مشکلات ریوی هستند، برگ به نیز در تسکین سرفه و دردهای قفسه ی سینه موثر است، دم کرده ی آن نرم کننده سینه و گرفتگی صدا و گلو است، همچنین برگ به را برای رفع سرفه و گرفتگی سینه می توان پس از جوشاندن به شکل ضماد روی سینه گذاشت و آن را با پارچه پوشاند تا به رفع سرفه کمک کند.
چای برگ به باز کننده ی رگ های قلب است و از آن می توان برای رفع مشکلات رگ های کرونر قلب استفاده کرد.
از جوشانده ی برگ به برای تسکین ورم چشم می توان استفاده کرد، همچنین برگ های جوشانده شده را می­توان به صورت ضماد بر روی ورم چشم گذاشت تا تورم آن کاهش یابد.
دم کرده یا همان چای برگ به در رفع مشکلات ریوی مانند سرفه بسیار موثر است و از گذشته تا به امروز مورد استفاده بوده است.
از دم کرده­ی برگ به در تقویت موها و رنگ پوست استفاده می­شود، همچنین برگ به می تواند در کدر کردن رنگ مو موثر باشد.

توجه داشته باشید که پرزهای روی میوه ی به، روی برگ آن نیز به وجود می آید قبل از استفاده با شستن می توانید این پرزها را از بین ببرید.
شکوفه به

علاوه بر سایر اجزای درخت به شکوفه ی به نیز دارای خاصیت های زیادی است که تسکین دهندگی سردردهای مزمن، مشکلات معده و بی خوابی از مهمترین آنهاست. همچنین شکوفه ی به مانند سایر اجزای به در رفع سرفه و مشکلات مخاط ریه کمک کننده است.

توصیه: شما می توانید دم کرده ی برگ به یا سایر اجزای به را جایگزین چای سیاه کنید، این دم کرده ها مانند یک چای خستگی شما را رفع می کنند و علاه بر آن خواص زیادی برای بدن دارند.
چای برگ به

چای برگ به دارای طبع گرمی است که علاوه بر نرم کردن ریه می تواند سرزندگی و شادابی را به شما هدیه دهد.
مصرف روزانه یک لیوان چای به می تواند تضمیین کننده ی سلامت ریه، معده و قلب شما باشد.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
189 بازدید