بیوگرافی جیانی دی بیاسی گزینه جدید مربیگری پرسپولیس

بیوگرافی جیانی دی بیاسی گزینه جدید مربیگری پرسپولیس

در حالی که روز گذشته دو مربی ایتالیایی به نامهای والتر زنگا و ماسیمو کاررا به عنوان گزینه های هدایت پرسپولیس در فصل آتی مطرح شدند؛ سایت معتبر توتومرکاتو مدعی شد، باشگاه پرسپولیس پیشنهاد خود برای همکاری با جیانی دی بیاسی را برای وی ارسال کرده در ادامه توجه شما را به بیوگرافی جیانی دی بیاسی و گزیده ای از کارنامه سوابق و رزومه مربیگری جیانی دی بیاسی جلب می نماییم.

جیانی ده بیاسی

جیانی ده بیاسی

جیانی دی بیاسی مربی ۶۳ ساله ایتالیایی یکی از نامهای مطرح در بین مربیان ایتالیایی محسوب می شود چرا که در کارنامه سوابق او، قهرمانی های زیادی دیده می شود؛ اگرچه بیشتر این قهرمانی ها در سری C ایتالیا به دست آمده و او را در زمره مربیان متوسط ایتالیا قرار داده اما در ایتالیا برای او احترام زیادی قائل هستند؛ این مربی که دو سالی هست از دنیای مربیگری به دور است به تازگی با پیشنهاد باشگاه پرسپولیس برای همکاری مواجه شده و باید دید آیا موج تمایل به مربی ایتالیایی در فوتبال ایران، با ورود او به لیگ برتر به اتمام می رسد یا خیر؟

دی بیاسی سابقه مربیگری در بسیاری از تیم های ایتالیایی را در کارنامه دارد که از آن جمله می توان به اودینزه، تورینو، سمپدرویا، ویچنز، اسپال، مودنا، برشا و … اشاره کرد؛ او که در فوتبال اسپانیا نیز با تیمهای آلاوز و لوانته فعال بوده، به مدت ۶ سال در حد فاصل سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ سرمربی تیم ملی آلبانی بوده است.

جیانی دیبیاسی که سابقه بازی در تیم اینترمیلان را نیز در کارنامه خود دارد، به سیستم ۲-۳-۵ علاقه زیادی دارد و بازی با سه مدافع (اضافه شدن دو مدافع کناری به خط جلو) علاقه زیادی دارد.

نکته تاریک در کارنامه جیانی دی بیاسی عمر کوتاه مربیگری او در تیمهای تحت هدایتش است و با وجود مربیگری در تیمهای زیاد اما در بسیاری از موارد، خیلی زود از کار برکنار شده است و پس از مدتی نیز پیشنهاد جدی به او برای مربیگری نشده است به طوری که آخرین تیم او آلاوز اسپانیا بوده و از سال ۲۰۱۷ تاکنون، بیکار بوده است.

جیانی ده بیاسی

 

بر خلاف ماسیمو کاررا که درخواست مالی سنگینی از پرسپولیسی ها برای حضور در ایران کرده، جیانی دی بیاسی نیز در حدود درخواست مالی والتر زنگا دارد و باید منتظر ماند و دید سرانجام سرنوشت سرمربی فصل بعد پرسپولیس چه خواهد شد و از بین گزینه های مختلف هئیت مدیره، چه کسی جانشین برانکو ایوانکویچ می شود. گفته می شود برانکو در پیامی به مدیران پرسپولیس پیشنهاد کرده که برای ادامه راه موفقیتش در پرسپولیس، حتتما به سراغ یک مربی کروات بروند و از همین حیث نام دراگان اسکوچیچ نیز برای هدایت پرسپولیس بر سر زبانها افتاده است. با توجه به رصد گزینه های مختلف به نظر می رسد ماسیمو کاررا ، با کیفیت ترین گزینه در جمع نامزدهای تصدی پست سرمربیگری پرسپولیس به حساب می آید چرا که با نگاهی به بیوگرافی جیانی دی بیاسی و سوابق او در تیمهای مختلف به این نتیجه می رسیم که او شاید ورژنی مشابه با وینفرد شفر سرمربی سابق آبی ها باشد که مربی متوسطی به شمار می آمد البته پخش زنده مسابقات تیم های بزرگ، برگ برنده چنین مربیانی در فوتبال ایران محسوب می شود و شاید به کمک او بیاید

جیانی ده بیاسی

مطالعه بیشتر