دعا برای حرف شنوی شوهر

جایگاه دعا برای مشکلات

ادعیه و زیارات و اذکار همیشه جایگاه بسیار مهمی در میان مسلمین داشته‌اند. شیعیان با توجه به نیت‌ها و گرفتاری‌هایی که دارند، دعا‌های موثق و معتبر را می‌خوانند و با راز و نیاز با خداوند خواستار حل مشکل خود می‌شوند. برخی از این ادعیه برای جلب محبت دیگران و بهبود روابط مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به برخی از ادعیه اشاره می‌کنیم که ضمن تمام فضیلت‌ها و فوایدی که دارند، دعا برای حرف شنوی همسر نیز به حساب می‌آیند.

حرف شنوی همسر و دعا

پیش از آن که دنبال دعا برای حرف شنوی همسر باشید اطلاع از این نکته خالی از لطف نیست که حرف شنوی و اطاعت محض تفاوت می‌کنند. انتظار اطاعت محض از زن یا مرد در رابطه زناشویی یک انتظار بیجا نسبت به حقوق اولیه فرد مقابل است. دعا‌هایی که در ادامه می‌خوانید تنها ادعیه‌ای هستند که به منظور جلب محبت دیگران و بهبود یک رابطه بین دو همسر صادر شده‌اند. زورگویی به همسر نه در اسلام جایز است و نه از لحاظ اخلاقی پسندیده است. امیدواریم با استفاده از این دعا‌ها در میان دیگران و به خصوص در برابر همسرتان محبوب بوده و در قلب دیگران جای داشته باشید.

دعا برای حرف شنوی همسر

۱. دعای قرآنی

زیباترین و معتبرترین دعا‌ها در قرآن کریم هستند. هر روز بعد از هر وعده نماز این سه آیه شریفه از قرآن کریم را قرائت کنید با این نیت که در اصلاح اخلاق همسرتان تأثیر بگذارد. اخلاق خوب راهی برای صحبت کردن و متقاعد کردن دیگران است.
«وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ به شیء مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْص مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصّابِرینَ
الَّذینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصیبَةٌ قالُوا إِنّا لِلّهِ وَ إِنّا إِلَیْهِ راجِعُونَ
أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ» بقره ۱۵۵-۱۵۷
ترجمه:
«قطعاً همه شما را با چیزی از ترس، گرسنگی و کاهش در مال‌ها وجان‌ها و میوه‌ها آزمایش می‌کنیم؛ و بشارت ده به استقامت کنندگان!
آن‌ها که هر گاه مصیبتی به ایشان می‌رسد، می‌گویند: «ما از آن خدائیم؛ و به سوی او باز می‌گردیم»!
این‌ها، همان‌ها هستند که الطاف و رحمت خدا شامل حالشان شده؛ و آن‌ها هدایت یافتگان هستند!»

۲. دعا برای تسخیر قلب همسر

توصیه کرده‌اند برای تسخیر قلب همسر و جلب محبت او این آیات قرآنی که در ادامه می‌خوانید را به صورت مداوم قرائت کنید. محبت همیشه به همراه خود سازش و حرف شنوی می‌آورد. زمانی که حرف شنوی از روی علاقه و محبت باشد دوام و خلوص آن بیشتر و با کیفیت‌تر است.
«یا أَیهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَکمْ بُرْهَانٌ مِنْ رَبِّکمْ وَأَنْزَلْنَا إِلَیکمْ نُورًا مُبِینًا فَأَمَّا الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَاعْتَصَمُوا بِهِ فَسَیدْخِلُهُمْ فِی رَحْمَةٍ مِنْهُ وَفَضْلٍ وَیهْدِیهِمْ إِلَیهِ صِرَاطًا مُسْتَقِیمًا» نساء ۱۷۴-۱۷۵
ترجمه:‌

ای مردم، برای هدایت شما از جانب خدا برهانی (محکم) آمد، و نوری تابان به شما فرستادیم. پس آنان که به خدا گرویدند و به او متوسل شدند به زودی آن‌ها را به جایگاه رحمت و فضل خود درآورده و به راهی راست به سوی خود رهبری کند.

۳. دعای یا رب البیت

این دعا را به نیت نزدیک شدن به همسر و به دست آوردن قلب او بخوانید و از خداوند بخواهید قابلیت حرف شنوی از دیگران را به او عطا کند.
«يَا رَبَّ الْبَيْتِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الشَّهْرِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الْبَلَدِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الرُّكْنِ وَ الْمَقَامِ يَا رَبَّ الْمَشْعَرِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الْحِلِّ وَ الْحَرَامِ يَا رَبَّ النُّورِ وَ الظَّلامِ يَا رَبَّ التَّحِيَّةِ وَ السَّلامِ يَا رَبَّ الْقُدْرَةِ فِي الْأَنَامِ»

۴. ختم دعای قرآنی

از خداوند بخواهید در رابطه زناشویی‌تان محبت و علاقه افزایش پیدا کند و با همین نیت آیه شماره ۲۶ سوره آل عمران را ۹۵ مرتبه بخوانید. هیچ دعایی به اندازه ادعیه قرآنی مؤثر نیستند پس بهتر است هنگام قرائت این آیه‌ها نیت‌های پاک و خیرخواهانه‌ای داشته باشید.
«قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ به یدک الْخَیرُ إِنَّکَ عَلی کُلِّ شَی‌ءٍ قَدیرٌ»
ترجمه:
«بگو: «بارالها! مالک حکومت‌ها تویی به هر کس بخواهی حکومت می‌بخشی و از هر کس بخواهی حکومت را می‌گیری، هر کس را بخواهی عزت می‌دهی و هر که را بخواهی خوار می‌کنی. تمام خوبی‌ها به دست توست تو بر هر چیزی قادری.»

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
287 بازدید