بیوگرافی کاظم سیاحی

بیوگرافی کامل کاظم سیاحی

بیوگرافی کاظم سیاحی

کاظم سیاحی از آن بازیگرانی است که سپیدی موهایش با تاریخ تولد شناسنامه‌اش هماهنگ نیست. او هنوز 40 سال هم ندارد. کاظم سیاحی متولد 1357 در تهران، صداپیشه و عروسک گردانی است که قبل از حضور در سریال لیسانسه ها در نقش رحیم کمتر شناخته شده بود.
خالق شخصیت بینظیر جیگر در کلاه قرمزی و صداپیشگی دو شخصیت دیگر در فیلم سینمایی شهر موش‌های 2 از بارزترین فعالیت‌های کاظم سیاحی در زمینه عروسک گردانی است. البته او فارغ التحصیل بازیگری از دانشگاه هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است که همین استعداد او را در زمینه تئاتر نیز موفق کرده است.

فعالیت کاظم سیاحی در زمینه صداپیشگی
کلاه قرمزی
تابستان شاد
باغ انگور
افسانه آبیتو
سرزمین کلمات و اعداد
مدرسه بابا عماد
محیط‌بان جزیره
قصه‌های جزیره
قصه‌های هدهد
شهر موش‌های ۲

از جمله کارهای مهم کاظم سیاحی در زمینه تئاتر می‌توان به:
بزغاله‌های عاشقانه
پیاده‌های ساده
امروز دوستت ندارم
خواب‌های خاموشی
تن‌تن و راز قصر مونداس
باغ آلبالو
۱۲‏
درام‌های زندگی
پدرخوانده ناپلی
صبح روز چهلم
بی‌خانمان
شعبده و طلسم
جنگ کور
آکواریم
اگه بمیری
کارگردانی تئاتر:
خواب‌های خاموشی: اجرا شده در تالار مولوی و همچنین در هلند، اسپانیا و جشنواره حس بوسنی و هرزگوین
سیاحی قبل از حضور در سریال لیسانسه‌ها در سریال‌ها و فیلم های متعدد دیگری نیز بازی کرده است ولی اوج بازیگری او در لیسانسه ها و نقش چالش برانگیز معتاد است.

فیلم و سریال

کوچهٔ اقاقیا
کارآگاهان
داوران
آنسوی بهشت
طبقه‌ی حساس
اروند
لیسانسه ها
لیسانسه ها 2

کاظم سیاحی از شخصیت رحیم می‌گوید
نکته جالب درباره انتخاب من این بود که برای برخی شخصیت‌های این سریال سنم زیاد بود و برای برخی دیگر جوان محسوب می‌شدم! البته تا جایی که به خاطر دارم، سروش صحت از همان ابتدا مرا برای بازی در نقش رحیم انتخاب کرده بود و من هم بسیار خوشحال شدم؛ چون نقش‌های چالش‌برانگیز را دوست دارم. فاصله سنی من و امیر کاظمی زیاد نیست و در آوردن رابطه پدر و پسری برایم چالش لذت‌بخشی بود. نگران بودم از پس این کار برمی‌آیم یا نه! ضمن این‌که بازی در نقش معتاد برایم یک چالش محسوب می‌شد، چراکه باید تصویری از فردی معتاد به نمایش می‌گذاشتم که شباهتی به دیگر معتادها نداشته باشد. آقای صحت هم نمی‌خواستند این نقش به سمت کلیشه‌ برود و درنهایت با همکاری و راهنمایی سروش صحت و با ارتباط خوبی که بین من و امیر وجود دارد، توانستیم تا حد زیادی این رابطه پدر و پسری را باورپذیر کنیم.

کارنامه شما می‌گوید که خیلی شهرت را دوست ندارید. همین‌طور است؟

هر بازیگری شهرت را دوست دارد؛ شهرت و میل به دیده شدن در ذات حرفه بازیگری نهفته است.
اما انتخاب‌های شما طوری است که انگار می‌خواهید از دیده شدن و شهرت فرار کنید. مثلا فعالیت شما بیشتر در تئاتر و صداپیشگی متمرکز شده است!
من شهرت را دوست دارم، اما عطش مشهور شدن ندارم. شاید حق با شماست و این به خصوصیات اخلاقی خودم بر می‌گردد که دوست ندارم خیلی جلوی چشم باشم البته بد هم نبود با دیده‌شدن و مشهور شدن راحت می‌بودم.
این احتمال وجود دارد که رحیم شما را به شهرت نزدیک کند. چون هم نقش خاصی است، هم مفصل و هم در دل سریالی قرار گرفته که مخاطب دارد!
دیده شدن در تداوم حرفه بازیگری خیلی مهم و موثر است، ولی از صمیم قلب می‌گویم که من همیشه دوست داشته‌ام کارم را درست و دقیق انجام بدهم، گروه از من راضی باشد و در مجموعه‌ای که با آنها همکاری دارم، در جای درست قرار بگیرم. هیچ وقت با این نیت یک نقش را نمی‌پذیرم که به واسطه آن خیلی دیده بشوم؛ اولویت اصلی‌ام خوب بازی کردن نقشی است که به من محول می‌شود.

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
143 بازدید