بیوگرافی والتر زنگا گزینه خارجی باشگاه پرسپولیس

در حالی که هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس رسماً نام یحیی گل محمدی را به عنوان گزینه داخلی هدایت پرسپولیس اعلام کرده است؛ اما تلاش های مدیران پرسپولیس برای جذب مربی خارجی ادامه دارد و پس از منتفی شدن حضور زوران مامیچ در این تیم، اکنون نام والتر زنگا ایتالیایی با سابقه مربیگری در حوزه خلیج فارس روی میز هیئت مدیره پرسپولیس قرار دارد. در ادامه توجه شما را به بیوگرافی والتر زنگا و مختصری از کارنامه و سوابق این مربی ایتالیایی جلب می نماییم.

والتر زنگا گزینه خارجی باشگاه پرسپولیس

 

والتر زنگا

والتر زنگا

 

از گوشه و کنار خبر می رسد به مسئولان باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شده که با والتر زنگا سرمربی ایتالیایی برای پذیرش هدایت پرسپولیس مذاکره کنند.

🔸قرار است رزومه زنگا در باشگاه پرسپولیس بررسی شود و سپس در خصوص او تصمیم‌گیری خواهد شد. در خصوص مسائل مالی هم گفتنی است رقم پیشنهادی این مربی ایتالیایی نسبت به مربیان خارجی رقم پایین‌تری است و شاید این شانس را داشته باشد که بعد از استراماچونی در باشگاه استقلال، او هم به عنوان یک مربی ایتالیایی دیگر در فوتبال ایران مشغول به کار شود.

بیوگرافی مختصر از والتر زنگا

 

 

 

والتر زنگا دروازه بان افسانه ای ایتالیایی ها که اکنون ۵۹ سال سن دارد، اخیراً هدایت تیم ونیتزیا را در رده های پائین تر فوتبال ایتالیا بر عهده داشته است؛ او که سابقه حضور در تیمهایی همچون العین امارات، الشباب امارات، الجزیره و النصر امارات و النصر عربستان را در حوزه خلیج فارس در کارنامه دارد، سرمربی تیم های اروپایی همچون ستاره سرخ بلگراد، ولورهمپتون، کاتانیا، سمپدرویا، پالذمو و کورتونه را در کارنامه دارد.

سیستم مورد علاقه زنگا، ۳-۳-۴ است و بر خلاف ایتالیایی ها، به بازی تهاجمی علاقه زیادی دارد که از این جیث به مربی مورد علاقه هواداران پرسپولیس تشابه زیادی دارد. قیمت این مربی به سبب عدم کسب عنوان قابل ذکری در کارنامه مربیگری اش چندان بالا نیست و او را در زمره مربی همچون استراماچونی ارزیابی می کنند که نه مربی تراز اولی محسوب می شود و نه مربی بی کیفیتی به حساب می آید.

والتر زنگا از ۵ مارس ۲۰۱۹ از تیم سابقش یعنی ونیتزیا برکنار شده و اکنون بدون تیم است و به نظر می رسد پیشنهاد مالی او به بودجه باشگاه پرسپولیس بسیار نزدیک است؛ البته زنگا تا پیش از استراماچونی گزینه هدایت استقلال نیز بود اما در نهایت استراماچونی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد.

 

قیمت والتر زنگا

 

گفته می شود زنگا حاضر است با رقمی در حدود ۵۰۰ هزار دلار در پرسپولیس مشغول به کار شود و باید دید بعد از استقلال که استراماچونی را جذب کرد آیا پرسپولیس هم می‌تواند یک مربی ایتالیایی به خدمت بگیرد یا نه؟

 

 

والتر زنگا

 

گفتنیست اولویت باشگاه پرسپولیس توافق با یک مربی خارجی است و در صورت عدم توافق با وی، در نهایت به گزینه های داخلی فکر خواهند کرد. البته از الکساندر نوری نیز به عنوان گزینه دیگر سرمربیگری در پرسپولیس در فصل آتی نام برده می شود چرا که او نیز اکنون بدون تیم است و با توجه به رگ ایرانی که دارد، شاید بی میل برای حضور در یکی از محبوب ترین باشگاه های آسیایی و کسب افتخارات بیشتر با این تیم نباشد.

 

 

 

یحیی گل محمدی نیز صبح امروز با مسئولین پرسپولیس جلسه ای برگزار کرد و طبق عکس شکار شده خبرنگاران از او، در حال بازگشت به مشهد است؛ حال باید منتظر ماند و دید در نهایت نام کدام مربی به عنوان سرمربی پرسپولیس در فصل نوزدهم اعلام رسمی خواهد شد؛ هر چه که هست پرسپولیسی ها با تعلل در اعلام نام سرمربی جدید خود، پیش فصل و زمان مورد نیاز برای بدنسازی را از دست خواهند داد.

مطالعه بیشتر