نحوه ی انتقال فایل از کامپیوتر به آیپد با استفاده از Google Drive

 

نحوه ی انتقال فایل از کامپیوتر به آیپد با استفاده از Google Drive

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه فایل ها را از سیستم ویندوز یا مکینتاش به آیپد خود منتقل کنید. شما می توانید این کار را از طریق iTunes، iCloud Drive، مایکروسافت OneDrive و Google Drive انجام دهید.

Google Drive

 

مراحل :

 1. Google Drive را در کامپیوتر خود باز کنید. از طریق مرورگر خود به آدرس https://www.drive.google.com/ بروید. اگر وارد حساب Google Drive خود شده باشید, به صفحه ی اصلی Google Drive  منتقل خواهید شد.

اگر وارد حساب Google Drive  خود نشدید, قبل از ادامه کار آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.

 1. روی NEW کلیک کنید. این دکمه ی آبی رنگ در گوشه ی سمت چپ پنجره قرار دارد. با این کار یک منوی کشویی نمایش داده خواهد شد.

اگر می خواهید فایل را در پوشه ی خاصی ذخیره کنید, ابتدا روی پوشه ای که دوست دارید فایل را در آن ذخیره کنید, کلیک کنید.

 1. روی File upload کلیک کنید. این گزینه در منوی کشویی قرار دارد.
 2. فایل های مورد نظر را انتخاب کنید. روی فایلی که می خواهید در Google Drive آپلود کنید, کلیک کنید یا دکمه ی Ctrl (Windows) یا ⌘ Command (Mac) را نگه دارید و روی فایل های مورد نظر کلیک کنید.

شما هم چنین می توانید با کلیک کردن روی یک فایل و فشار دادن دکمه های Ctrl+A (Windows) یا ⌘ Command+A (Mac) همه ی فایل ها را انتخاب کنید.

 1. روی Open کلیک کنید. این گزینه در گوشه ی سمت راست پنجره قرار دارد. با این کار فایل ها در Google Drive آپلود خواهند شد.
 2. صبر کنید تا فایل ها به طور کامل آپلود شوند. . بسته به سایز فایل های شما این مرحله ممکن است از چند ثانیه تا چند ساعت به طول بیانجامد. هنگامی که فایل ها به صورت کامل آپلود شدند, می توانید به کار ادامه دهید.
 3. Google Drive را باز کنید. روی آیکون Google Drive ضربه بزنید. آیکون این برنامه به رنگ سبز, آبی و زرد می باشد. اگر وارد حساب خود شده باشید, صفحه ی اصلی  Google Drive باز خواهد شد.

مجددا اگر وارد حساب کاربری خود نشده اید, باید آدرس ایمیل و رمز عبور آن را وارد کنید.

 1. فایل های مورد نظر را انتخاب کنید. روی یک فایل ضربه بزنید و نگه دارید تا فایل انتخاب شود, سپس روی هر فایل دیگر یا پوشه ی دیگری که می خواهید آن را در آیپد دانلود کنید ضربه بزنید تا انتخاب شوند.
 2. از گوشه ی سمت راست صفحه روی ⋯ ضربه بزنید. یک منو نمایش داده خواهد شد.
 3. روی گزینه ی Make available offline ضربه بزنید. این گزینه در منو قرار دارد. با این کار می توانید فایل را بدون اینکه به اینترنت متصل باشید در آیپد خود باز کنید.

در برنامه ی Files گزینه ی Google Drive وجود دارد, اما شما نمی توانید مانند دیگر برنامه های ذخیره ساز ابری, با استفاده از برنامه ی Files چندین فایل را از Google Drive دانلود کنید.

 

نحوه ی باز کردن فایل ها در آیپد :

 1. برنامه ی Files را باز کنید. روی آیکون برنامه ی Files ضربه بزنید. آیکون این برنامه به رنگ آبی و سفید می باشد.
 2. روی زبانه ی Browse ضربه بزنید. این زبانه در گوشه ی سمت راست صفحه قرار دارد. با این کار لیستی از مکان های ذخیره سازی “Files” باز خواهد شد.
 3. روی گزینه ی On My iPad ضربه بزنید. این گزینه در وسط صفحه قرار دارد. با این کار لیستی از پوشه های آیپد نمایش داده خواهد شد.

اگر این گزینه را مشاهده نکردید, ابتدا روی سربرگ Locations ضربه بزنید.

اگر لیست پوشه ها برای شما نمایش داده شده است, نیازی نیست روی On My iPad ضربه بزنید.

 1. روی پوشه ی انتخاب شده ضربه بزنید. پوشه باز خواهد شد. به عنوان مثال اگر فایل ها را در پوشه ی “Pages” قرار داده اید, در اینجا باید روی پوشه ی Pages ضربه بزنید.
 2. فایل آپلود شده را انتخاب کنید. برای نمایش فایل آپلود شده روی آن ضربه بزنید. شما می توانید هر زمان که بخواهید این کار را انجام دهید, مهم نیست که آیا به اینترنت متصل هستید یا خیر. اگر فایل شما یک عکس یا ویدئو است, شما می توانید با ضربه زدن روی گزینه ی “Share” و انتخاب گزینه ی Save Photo یا Save Video از پایین منو, آنها را در برنامه ی Photos آیپد خود ذخیره کنید.

منبع : نحوه ی انتقال فایل از کامپیوتر به آیپد با استفاده از Google Drive

مطالعه بیشتر