نحوه ی آپلود فایل ها در MEGA

 

نحوه ی آپلود فایل ها در MEGA

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه حافظه ی ابری MEGA را تنظیم و از آن استفاده کنید. MEGA به صورت رایگان به شما امکان ذخیره ی بیشتر از 50 گیگابایت فایل را می دهد. تفاوت این برنامه با برنامه های مشابه در این است که رمزنگاری پرونده‌های شما از طرف دستگاه شما انجام می ‌شود و در سرورهای خدمات دهنده و دیگر دستگاه‌ها قابل بازیابی نمی باشد و فقط توسط دستگاه های صاحب فایل رمزگشایی می شود. اطلاعات شما در هر زمان، از هر دستگاه، و هر جا در دسترس است. به کمک این حافظه ی ابری می توانید پوشه ها را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید و در هر جایی به فایل های خود دسترسی داشته باشید.

 

مراحل :

  1. در صورت لزوم یک پوشه را باز کنید. اگر می خواهید یک فایل را در یک پوشه خاص در حافظه ی ذخیره سازی MEGA آپلود کنید، ابتدا روی پوشه ی مورد نظر دوبار کلیک کنید.
  2. روی گزینه ی File Upload کلیک کنید. شما می توانید این گزینه را در سمت راست صفحه مشاهده کنید.

اگر می خواهید کل یک پوشه را آپلود کنید روی گزینه ی Folder Upload کلیک کنید.

  1. یک فایل برای آپلود انتخاب کنید. به محل ذخیره سازی فایل مورد نظر خود بروید سپس روی فایل کلیک کنید. برای انتخاب چندین فایل دکمه ی Ctrl در سیستم ویندوز و ⌘ Command در سیستم مکینتاش را فشار دهید و نگه دارید. سپس روی فایل های مورد نظر خود کلیک کنید.
  2. روی گزینه ی Open کلیک کنید. این گزینه در گوشه ی سمت راست پنجره قرار دارد. اکنون فایل های انتخاب شده در MEGA آپلود خواهند شد.

اگر یک پوشه را آپلود کرده اید, در این قسمت باید روی گزینه ی Upload کلیک کنید.

  1. صبر کنید تا فایل آپلود شود. این مرحله بسته به سرعت اینترنت و حجم فایل به طول می انجامد.
  2. در صورت لزوم فایل ها را حذف کنید. شما می توانید فایل ها را به Rubbish Bin منتقل کنید :

فایل مورد نظر را انتخاب کنید.

از گوشه ی سمت راست فایل روی علامت  ⋯ کلیک کنید.

از منوی کشویی گزینه ی Remove را انتخاب کنید.

هنگامی که از شما خواسته شد روی گزینه ی Yes کلیک کنید.

  1. Rubbish Bin را خالی کنید. از گوشه ی سمت چپ صفحه روی آیکون “Rubbish Bin” کلیک کنید. از سمت راست صفحه روی گزینه ی Clear the rubbish bin کلیک کنید و هنگامی که از شما خواسته شد گزینه ی Empty را انتخاب کنید.

منبع : نحوه ی آپلود فایل ها در MEGA

مطالعه بیشتر