بیوگرافی و عکس فاطمه هاشمی رفسنجانی ( biography Fatemeh Hashemi Rafsanjani )

بیوگرافی و عکس فاطمه هاشمی رفسنجانی ( biography Fatemeh Hashemi Rafsanjani )

بیوگرافی و عکس فاطمه هاشمی رفسنجانی فرزند دختر اکبر هاشمی رفسنجانی را در سایت دیلی مشاهده نمایید .

بیوگرافی فاطمه هاشمی رفسنجانی

فاطمه هاشمی رفسنجانیتولد ۱۳۳۸) از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه و رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص است. وی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی است. همسر او سعید لاهوتی، دندانپزشک و فرزند حسن لاهوتی اشکوری است.

وی فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ در بنیاد بیماری‌های خاص آغاز کرد. در سال ۱۳۷۷، فدراسیون ورزشی بیماران خاص تاسیس و تحت نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی قرار گرفت. وی در سال ۱۳۸۴ ریاست این فدراسیون را بر عهده گرفت و تا امروز در این سمت قرار دارد.

فاطمه هاشمی رفسنجانی اواخر مرداد ماه ۱۳۹۲ به دلیل اظهاراتش درباره اتفاقات مجلس شورای اسلامی و توهین سید علی‌محمد بزرگواری به مهدی هاشمی در یکی از رسانه‌ها به شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد که پس از تحقیقات دادستانی برای او کیفرخواست صادر کرد. ۱۸ دی ماه جلسه دادگاه در دادگاه انقلاب برگزار شد که فاطمه در جمع خبرنگاران گفت: «زمانی که آقای احمدی نژاد علیه خانواده لاریجانی صحبت کرد ۴۵ دقیقه از وقت مجلس برای دفاع از خانواده لاریجانی گرفته شد، اما وقتی یکی از نمایندگان مجلس علیه مهدی هاشمی صحبتهایی را مطرح کرد هیچ دفاعی از وی نشد. پس از این اتفاقات من در مصاحبه‌ای خواستار این شدم که علی لاریجانی و برادرش پاسدار حقوق ملت باشند نه پاسدار حقوق خانواده‌شان که به خاطر این مصاحبه امروز محاکمه می‌شوم.

در واکنش به این اظهار، وکیل خانواده هاشمی اعلام کرد:

«با توجه به اینکه کیفر خواستی تدوین شده است ولی نام هیچ شاکی خصوصی وجود ندارد، عمل دادستانی تهران در این پرونده غیر قانونی بوده و به این ترتیب درخواست استمهال و مذاکره را مطرح کردیم تا از این طریق پرونده مختومه اعلام شود. این درخواست با موافقت دادستانی تهران همراه شد.»

در ۱۸ دی ۱۳۹۲، علی لاریجانی طی نامه‌ای به آوایی، رئیس دادگستری کل استان تهران اعلام کرد که از فاطمه هاشمی شکایتی ندارد، در بخشی از این نامه آمده بود: «بنده نسبت به کسانیکه سال گذشته با کفش و مهر به حقیر حمله کردند شکایتی نکردم این خواهر محترمه که فقط حرفی زدند و بنده نسبت به سخنان ایشان گله‌ای ندارم علی‌أی‌حال به هر نحوی که مصلحت می‌دانید این پرونده را مختومه نمائید.»

نهایتاً در ۵ بهمن ۱۳۹۲، فاطمه هاشمی رفسنجانی با حکم دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

در شهریور ۱۳۹۳، وکیل خانواده هاشمی، خبر از تبرئه‌شدن فاطمه هاشمی داد.

 فاطمه هاشمی رفسنجانی

مطاب مرتبط در سایت دیلی :

بیوگرافی و عکس فاطمه هاشمی رفسنجانی ( biography Fatemeh Hashemi Rafsanjani )

مطالعه بیشتر

دسته‌بندی نشده
98 بازدید